Ultima oră
Cine va purta numărul 10 la meciul cu Ţara Galilor Cine va purta numărul 10 la meciul cu Ţara Galilor
VIDEO | CSM Bucureşti - Metz, pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Franţuzoaicele conduc la pauză VIDEO | CSM Bucureşti - Metz, pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Franţuzoaicele conduc la pauză
Tony Da Silva a devenit selecţionerul unei naţionale importante din Africa. ”Este ceva fabulos pentru un antrenor tânăr” Tony Da Silva a devenit selecţionerul unei naţionale importante din Africa. ”Este ceva fabulos pentru un antrenor tânăr”
O echipă cu ambiţii mari şi stabilitate financiară nu a primit licenţa pentru Liga 2! O echipă cu ambiţii mari şi stabilitate financiară nu a primit licenţa pentru Liga 2!
Chivu şi ”Dragostea din tei”! Un an de când românul a preluat Inter Milano Chivu şi ”Dragostea din tei”! Un an de când românul a preluat Inter Milano
Marcel Granollers şi Horacio Zeballos şi-au păstrat titlul la dublu masculin la Roland Garros Marcel Granollers şi Horacio Zeballos şi-au păstrat titlul la dublu masculin la Roland Garros

„Ce-i asta? Nu mai poţi să o loveşti aşa de bine”! Basarab Banduru nu înţelege executarea penalty-urilor din finala Champions League | VIDEO EXCLUSIV

Champions League Publicat de Marius Ivaşcu pe 30 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Basarab Panduru a comentat modul în care s-au executat loviturile de departajare în finala dintre PSG şi Arsenal.

 

 

 

 

PSG a obţinut al doilea trofeu al Ligii Campionilor consecutiv. După succesul de anul trecut în faţa lui Inter, scor 5-0, formaţia antrenată de Luis Enrique a avut o partidă mai dificilă cu Arsenal, încheiată 1-1 după 120 de minute.

La penalty-uri, Nuno Mendes a ratat pentru PSG, iar în tabăra lui Arsenal cei care nu au reuşit să transforme au fost Eze şi Gabriel. Lovitura de departajare ratată de fundaşul brazilian a dat startul petrecerii pentru campioana Franţei, care a devenit prima echipă după Real Madrid care a reuşit să-şi apere trofeul.

Prezent în studioul emisiunii Fotbal Show, Basarab Panduru a criticat felul în care o parte dintre fotbaliştii celor două echipe au executat penalty-urile.

„Eu nu înţeleg venirea asta şi după te duci mult într-o parte. Ce-i asta? Dacă te duci prea într-o parte, când vrei să vii din partea asta şi s-o întorci, nu-ţi e uşor. Nu prea mai poţi să o loveşti aşa de bine.

E bine să nu baţi. Cel mai bine. Ca să nu mai ai în cap, că dacă te tot gândeşti la ceva, e bine să nu mai baţi. Eu n-aş pune oameni de ăştia”, a declarat Basarab Panduru pentru Prima Sport.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri