Ultima oră
Cupa Mondială 2026: A lipsit la meciul cu Portugalia, dar „Lumumba Vea”, suporterul vedetă al RD Congo, a fost prezent la partida cu Columbia-VIDEO Cupa Mondială 2026: A lipsit la meciul cu Portugalia, dar „Lumumba Vea”, suporterul vedetă al RD Congo, a fost prezent la partida cu Columbia-VIDEO
Antrenorul Uzbekistanului Fabbio Cannavaro, elogii la adresa lui Cristiano Ronaldo: ”Dacă îi dai un centimetru în careu, eşti mort”
Antrenorul Uzbekistanului Fabbio Cannavaro, elogii la adresa lui Cristiano Ronaldo: ”Dacă îi dai un centimetru în careu, eşti mort”
LIVE TEXT | Elveţia – Canada, ASTĂZI, ora 22:00, pe PrimaSport.ro. Lupta pentru câştigarea grupei A LIVE TEXT | Elveţia – Canada, ASTĂZI, ora 22:00, pe PrimaSport.ro. Lupta pentru câştigarea grupei A
LIVE TEXT | Bosnia - Qatar, ASTĂZI, de la 22:00, pe PrimaSport.ro! Duel decisiv în grupa B LIVE TEXT | Bosnia - Qatar, ASTĂZI, de la 22:00, pe PrimaSport.ro! Duel decisiv în grupa B
Echipele calificate în şaisprezecimile de finală, după încheierea etapei a doua a fazei grupelor Echipele calificate în şaisprezecimile de finală, după încheierea etapei a doua a fazei grupelor
Luka Modric a intrat în istorie! Bornă fabuloasă atinsă la meciul cu Panama de la CM Luka Modric a intrat în istorie! Bornă fabuloasă atinsă la meciul cu Panama de la CM

Ce mesaj a transmis Mircea Rednic după ce a remizat cu Farul Constanţa: ”Practic, am jucat numai în deplasare!”

UTA Arad Publicat pe 16 dec 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21426159/1/mircea-rednic.png

UTA Arad a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul susţinut, sâmbătă, în compania echipei Farul Constanţa, în etapa a XX-a a Superligii.

După meci, antrenorul de la UTA, a oferit mai multe declaraţii.

Mircea Rednic le-a transmis un mesaj fotbaliştilor săi.  

”Practic, am jucat numai în deplasare!”

”Nu ştiu dacă mulţumeşte pe cineva acest rezultat. Ca joc, în prima repriză, am avut două oportunităţi de a înscrie. Nu am făcut-o, ne-am precipitat. Ultima pasă nu a fost una bună.

În repriza a doua, ne-am anihilat reciproc la mijlocul terenului. Am încercat atât noi, cât şi adversarii, să ne surprindem pe contraatac. În prima repriză, cu mai multă concentrare, puteam să marcăm. Este un rezultat echitabil. În repriza a doua nu ne-am creat ocazii.

Ne-am fi dorit mai multe puncte în clasament. Una era dacă jucam acasă, cu stadionul plin. Şi exprimarea jucătorilor era altfel. Vom juca din luna ianuarie pe teren propriu.

S-a luat decizia ca următorul meci să se joace la Cluj (n.r. cu Universitatea Craiova). Nu e uşor, dar totuşi ne-am descurcat destul de bine (n.r. pe teren neutru). Practic, am jucat numai în deplasare. Cred că putem mai mult”, a spus Mircea Rednic, după meci. 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele