Citește și

Dan Udrea i-a avut invitaţi pe Victor Angelescu şi pe Basarab Panduru într-o emisiune în care s-a discutat despre situaţia de la Rapid după venirea lui Daniel Pancu antrenor.
Victor Angelescu, preşedintele de la Rapid Bucureşti, a declarat că Daniel Pancu are un contract diferit faţă de antrenorii din ultimii ani. Acţionarul minoritar a precizat că tehnicianul nu are clauză de reziliere în primul an şi nici un obiectiv foarte ridicat stabilit prin contract.
“Avem clauză de reziliere, dar după primul anul. În primul an nu e clauză, adică ştim că va fi aici tot anul.
Noi n-am vrut să schimbăm antrenorii, în afară de Lennon, care a început dezastruos şi cu care nu se mai putea. Toată lumea a avut în contract măcar o cupă europeană, măcar.
Pancu, pentru că ştim că schimbăm, vrem să aibă o perioadă mai mare şi e pentru prima dată când am pus play-off-ul ca obiectiv.
În doi am făcut transferuri, dar mult n-am schimbat lotul. Trebuie să schimbi mai mult decât în alţi ani şi pot fi probleme de acomodare. Mi se pare fair faţă de antrenor.
Au fost antrenori înaintea lui Pancu cu care au fost bugete mari, adică nu mai e bugetul din urmă cu doi ani”, a declarat acţionarul minoritar de la Rapid Bucureşti, Victor Angelescu, la Prima Sport.
