Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech
Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!” Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!”
VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers
VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie

Cealaltă faţă a lui Pique. În urmă cu o săptămână plângea, acum şi-a ieşit din minţi şi a înjurat grosolan

Barcelona Publicat pe 9 nov 2022

La ultimul său meci pentru Barcelona a plâns, dar acum a ieşit în evidenţă cu o reacţie care nu îi face cinste. Gerard Pique (35 de ani) a fost în prim-plan cu un episod care poate aduce după el, în mod normal, o sancţiune importantă. Totul s-a petrecut în pauza partidei Osasuna – Barcelona, atunci când l-a jignit într-un mod brutal pe arbitrul Gil Manzano, pentru că l-a eliminat pe Robert Lewandowski.

A fost inexplicabilă prezenţa lui Pique pe banca Barcelonei, în condiţiile în care şi-a anunţat retragerea din fotbal. Deşi probabil a fost parte a staffului tehnic, catalanul nu a văzut reluările sau poate nu a vrut să îi dea dreptate lui Manzano, pentru că al doilea cartonaş galben acordat lui Lewandowski a fost corect, acesta lovind cu cotul în figură un adversar.

Pique, cu un tupeu incredibil, l-a înjurat în faţă pe Manzano, conform informaţiilor apărute în presa din Spania.

După ce delegatului clubului i s-a comunicat că jucătorul a fost eliminat, jucătorul a continuat să repete aceleaşi expresii. A fost nevoie de intervenţia celor din club pentru a fi dus la vestiare, în timp ce îmi adresa următoarele cuvinte: «E o ruşine nenorocită! Mă c** pe curva de mă-ta».

După finalizarea primei reprize, în tunelul spre vestiare, mi-a spus următoarele: «Ai văzut ce corner ai dictat? Eşti arbitrul care ne-a nenorocit cel mai mult, de departe”, a notat Gil Manzao în raportul de joc, conform jurnaliştilor iberici.

E drept că la golul marcat de Osasuna se putea da fault în atac, iar reuşita gazdelor putea fi anulată şi scorul să rămână neschimbat, 0-0. Nu a intervenit nici VAR-ul, chiar dacă reluările au demonstrat că Alonso a fost împiedicat să intervină la centrarea din corner.

Barcelona, victorie prin golurile lui Pedri şi Raphinha

Barcelona a învins, marţi, echipa Osasuna Pamplona, scor 2-1, în etapa a 14-a a campionatului Spaniei.

Pentru Barcelona au marcat Pedri (48) şi Raphinha (85), în timp ce pentru Osasuna a punctat Garcia (6).

În minutul 31, Robert Lewandowski a fost eliminat, iar la pauză, în tunelul de la vestiare a fost eliminat şi Gerard Pique.

Cu 37 de puncte, catalanii vor petrece paruza competiţională prilejuită de Cupa Mondială pe primul loc în LaLiga.