VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers
VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin

CFR Cluj a suferit la Arad, dar Bălgrădean e încrezător: "A revenit spiritul CFR-ului odată cu această victorie" VIDEO

CFR Cluj Publicat de Andrei Ionascu pe 27 sep 2021

CFR Cluj a câştigat meciul din deplasare cu UTA Arad, scor 1-0, în etapa a zecea din Casa Liga 1, în direct pe Look Sport+ şi www.primaplay.ro. Alexandru Chipciu a înscris un gol superb, apoi echipa lui Dan Petrescu s-a apărat în repriza a doua. CFR Cluj a încheiat meciul cu şase fundaşi pe teren şi a tras de timp în prelungiri. Portarul Cristi Bălgrădean a declarat că o astfel de victorie arată spiritul de luptă al jucătorilor campioanei.

Alexandru Chipciu a înscris unul dintre cele mai frumoase goluri ale carierei, în minutul 27 al partidei de la Arad, cu o execuţie acrobatică.

CFR Cluj n-a trimis niciun şut pe poartă în repriza a doua, în timp ce UTA a ratat mai multe ocazii clare de gol.

Victorie chinuită pentru CFR Cluj, iar fanii gazdelor le-au strigat campionilor "Ruşine, ruşine", pentru tragerile de timp din prelungirile partidei.

"Am transpirat serios, am avut şi noroc pe final, dar cel mai important e că am reuşit să câştigăm. 1-0 e scorul perfect. Veneau sticlele pe lângă mine... n-am niciun conflict cu fanii. Am jucat aici în Liga 2, am stat opt ani la Arad, n-aş avea de ce să am un conflict cu suporterii de la UTA.

Venim după două victorii importante în campionat. Sper că a revenit spiritul CFR-ului odată cu această victorie. Aţi văzut cum au alergat, cum s-au bătut şi asta e cel mai important pentru noi. Mereu m-am simţit sigur când am jucat pentru CFR", a spus Cristi Bălgrădean.