VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid
VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă
”Nu va rămâne din vară”. Nelu Varga a anunţat ce jucător nu vrea Dan Petrescu la CFR ”Nu va rămâne din vară”. Nelu Varga a anunţat ce jucător nu vrea Dan Petrescu la CFR
VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Burmaz egalează VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Burmaz egalează
E gata! Vedeta FCSB nu mai pleacă în această vară! MM Stoica aruncă bomba: ”E peste toţi care au fost!”

Florin Maxim vrea ca elevii săi să joace pentru fani. ”Tribuna e dornică şi vrea să vadă spectacol” Florin Maxim vrea ca elevii săi să joace pentru fani. ”Tribuna e dornică şi vrea să vadă spectacol”

CFR Cluj, distrusă după ce a fost umilită de o echipă de Liga 2 fără drept de promovare: ”Aşa se întâmplă când îţi pui antrenorul pe bază de prietenii. Aşa a făcut Neluţu Varga!” | VIDEO EXCLUSIV

Cupa României Publicat pe 2 apr 2024

Echipa de liga secundă Corvinul Hunedoara a eliminat din Cupa României, marţi seara, formaţia CFR Cluj, de care dispus cu scorul de 4-0, producând surpriza sferturilor Cupei României.

Clujenii au rămas în zece oameni încă din minutul 11, când Tachtsidis a fost eliminat după o intrare la Marius Lupu, însă în minutul 27 Peter Michael a scăpat singur cu portarul advers şi nu a putut să îl învingă, iar din cornerul rezultat, Muhar a trimis în bara transversală, cu o lovitură de cap.

Gazdele au intrat la pauză în avantaj, după şutul lui Lică, din minutul 43. Marius Coman a majorat avantajul hunedorenilor în minutul 50, iar în minutul 67 Pîrvulescu a înscris cel mai frumos gol al meciului cu un şut superb la vinclu.

Scorul final a fost marcat de Pop, care a închis tabela marcând cu o lovitură de cap în ultimul minut, 90+2.

După meci, în direct la Prima Sport, Cătălin Berindean a analizat prestaţia CFR-ului. Expertul Prima Sport susţine că Neluţu Varga a optat pentru Adrian Mutu ca antrenor la CFR pe bază de prietenie, iar lumea se poate aştepta la astfel de evoluţii ale echipei.

”Când îţi pui antrenorul pe bază de prietenie, nu pe bază de competenţă, cum a făcut Neluţu Varga cu Adi Mutu, cam la asta te poţi aştepta. Când antrenorul ţine în echipă jucători care nu au justificare din punct de vedere al formei sportive.

Deac, de când a venit Mutu este titular. Pe ce criterii, că nu justifică din punct de vedere al formei sportive”, a spus Cătălin Berindean, la Prima Sport.

Corvinul a învins-o pe CFR cu 4-0 şi va juca în semifinale cu învingătoarea din partida FCU Craiova – FC Voluntari.