Decizia luată de CIO dacă niciun palestinian nu se califică la Jocurile Olimpice Decizia luată de CIO dacă niciun palestinian nu se califică la Jocurile Olimpice
Joan Chelimo Melly a stabilit un nou record al României, în proba de 10 kilometri Joan Chelimo Melly a stabilit un nou record al României, în proba de 10 kilometri
Sorana Cîrstea, fără replică pe zgura de la Madrid în faţa Igăi Swaitek, locul 1 WTA Sorana Cîrstea, fără replică pe zgura de la Madrid în faţa Igăi Swaitek, locul 1 WTA
VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia 0-1. Liderul Ligii 2 reuşeşte o nouă victorie VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia 0-1. Liderul Ligii 2 reuşeşte o nouă victorie
David Puicea, locul 8, în finala juniorilor la sărituri David Puicea, locul 8, în finala juniorilor la sărituri
VIDEO | Flacăra olimpică a plecat din Grecia spre Marsilia, pentru Jocurile Olimpice de la Paris 2024 VIDEO | Flacăra olimpică a plecat din Grecia spre Marsilia, pentru Jocurile Olimpice de la Paris 2024

CFR Cluj s-a chinuit cu o echipă din Liga 2 care se bate la retrogradare

CFR Cluj Publicat pe 23 mar 2024

CFR Cluj a câştigat astăzi o partidă amicală cu ocupanta locului 18 din liga secundă, Unirea Dej, scor 1-0.

Pauza generată de meciurile amicale ale echipei naţionale a fost un prilej tocmai bun pentru Adi Mutu pentru a vedea noi jucători la treabă. Partida a avut loc în această dimineaţă, la Cluj-Napoca.

În prima repriză, tabela a rămas neschimbată. Unicul gol al meciului a fost marcat în repriza a doua, când Daniel Bîrligea a reuşit să puncteze în minutul 55.

• CFR Cluj: Cimpoeşu - Kresic, Boben, Aussi - Falco, Fică, Tachtsidis, Avounou, Camora - El Kaddouri, Michael
  • Unirea Dej: R. Pop - D. Pop, Telcean, Chira, Roş, Dulca, Kereki, Ad. Pop, Militaru, Blaj, Bîrnoi

Pe teren şi-au mai făcut apariţia de-a lungul meciului Moroz - Pruteanu, Hofman, Golda, Manole, Călugăr, Fulga.

Partida cu Unirea Dej a fost a fost o premieră pentru mai mulţi jucători ai CFR-ului.

Italianul Flippo Falco a bifat primul meci în tricoul formaţiei din Gruia, deoarece a fost accidentat de la semnarea contractului.

Rezervă în ultimele meciuri din campionat, stoperul ucrainean Alan Aussi a fost titularizat de către Adi Mutu.

CFR Cluj nu a început foarte bine play-off-ul Superligii, fiind învinsă pe teren propriu de Universitatea Craiova, cu scorul de 2-1.

Pentru trupa lui Adi Mutu urmează partida cu Sepsi Sf. Gheorghe, care va avea loc vineri, 29 martie, ora 20:30. Partida va fi transmisă în direct pe canalele Prima Sport.