VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6 VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6
PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară
Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu
Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei
”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi ”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi
Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut

Chelsea a revenit spectaculos de la 0-3 la pauză şi a salvat un punct în minutul 90+3 cu West Brom! Debut nefericit pentru Thiago Silva

Chelsea Publicat pe 26 sep 2020

Chelsea a remizat, sâmbătă, în deplasare, scor 3-3, contra lui West Bromwich Albion, în etapa a treia din Premier League.

Chelsea a fost condusă cu scorul de 3-0 la pauză, dar a reuşit să revină în partea secundă şi să salveze un punct în minutul 90+3, prin golul marcat de Tammy Abraham.

Fundaşul central Thiago Silva a avut parte de un debut de coşmar în Premier League. Numit de Frank Lampard căpitan de echipă încă de la primul său meci în Premier League, Thiago Silva a greşit grav la golul de 2-0, marcat de Callum Robinson în minutul 25.

Tot Robinson a şi deschis scorul, în minutul 4, pentru ca fundaşul Kyle Bartley să ducă scorul la 3-0 în minutul 27.

În partea secundă, Mason Mount a dat tonul revenirii, marcând în minutul 54, pentru ca Hudson-Odoi să înscrie şi el pentru Chelsea, în minutul 74. Tammy Abraham a restabilit egalitatea în minutul 90, din pasa lui Mount.

Chelsea acumulează astfel patru puncte şi se află pe locul al şaselea. Pentru West Brom, acesta este primul punct obţinut în noul sezon, fiind pe locul 15.