Ultima oră
Afacerea verii! City face al doilea cel mai scump transfer din istoria Premier League

Afacerea verii! City face al doilea cel mai scump transfer din istoria Premier League
Inter îi plăteşte lui Real Madrid o sumă uriaşă pentru ”bijuteria” Argentinei Inter îi plăteşte lui Real Madrid o sumă uriaşă pentru ”bijuteria” Argentinei
Simone Tempestini câştigă pentru al cincilea an consecutiv Raliul Clujului Star Lubricants powered by PMA Invest şi îşi asigură titlul naţional pe asfalt Simone Tempestini câştigă pentru al cincilea an consecutiv Raliul Clujului Star Lubricants powered by PMA Invest şi îşi asigură titlul naţional pe asfalt
Rusia iese la atac după decizia lui Emil Boc în cazul gimnaştilor ruşi care vin la Cluj: ”Asta o va aştepta pe România!” Rusia iese la atac după decizia lui Emil Boc în cazul gimnaştilor ruşi care vin la Cluj: ”Asta o va aştepta pe România!”
FCSB a plecat în cantonamentul din Olanda! Decizia luată de Florin Tănase după ce a refuzat prelungirea contractului FCSB a plecat în cantonamentul din Olanda! Decizia luată de Florin Tănase după ce a refuzat prelungirea contractului
Două transferuri anunţate la FCSB: ”El doreşte să vină!” | VIDEO EXCLUSIV

Două transferuri anunţate la FCSB: ”El doreşte să vină!” | VIDEO EXCLUSIV

”Chiar dacă în prima repriză am cam fost lipsiţi de inspiraţie, nu cred că victoria poate fi pusă la îndoială”. Laszlo Balint aduce prima victoriei a celor de la UTA pe noua arenă

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 24 oct 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/19563539/1/balint.jpg

UTA Arad a câştigat cu scorul de 1-0, contra celor de la Chindia Târgovişte, într-un meci din etapa VIII din Casa Liga 1. Pentru formaţia lui Laszlo Balint este primul succes de la revenirea pe prima scenă fotbalistică ”acasă” şi totodată este prima victorie pe arena ”Francisc Neuman”, după renovare.

La flash-interviuri, Laszlo Balint, tehnicianul celor de la UTA a declarat că a existat foarte multă presiune înaintea partidei, datorită seriei de meciuri pe teren propriu fără victorie.

„Sunt sincer şi recunoscut că s-a creat o anumită presiune fiindcă a trecut o perioadă destul de lungă de timp fără victorie la Arad. Mai mult, aveam în spate şi trei partide din această stagiune de Liga 1, pe  noul stadion, fără să câştigăm şi atunci vorbim despre o victorie foarte importantă astăzi. Mai cred că punctele sunt pe deplin meritate şi cântăresc foarte mult, mai ales le-am obţinut în faţa unei echipe care pierde foarte greu. Chiar dacă în prima repriză am cam fost lipsiţi de inspiraţie, nu cred că victoria poate fi pusă la îndoială”, a spus Laszlo Balint la finele disputei cu dâmboviţenii.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele