Louis Munteanu, avertizat să nu meargă la FCSB. „El nu este pe placul viziunii lui Gigi Becali, v-o spun 100%” Louis Munteanu, avertizat să nu meargă la FCSB. „El nu este pe placul viziunii lui Gigi Becali, v-o spun 100%”
Jucătorul va fi indisponibil pentru meciul PSG - Dortmund şi ar putea rata EURO Jucătorul va fi indisponibil pentru meciul PSG - Dortmund şi ar putea rata EURO
E OUT! Universitatea Craiova pierde un om de bază în acest final de sezon. „Are o leziune musculară” E OUT! Universitatea Craiova pierde un om de bază în acest final de sezon. „Are o leziune musculară”
Primele imagini din serialul despre Ayrton Senna care va avea premiera pe Netflix Primele imagini din serialul despre Ayrton Senna care va avea premiera pe Netflix
VIDEO | Al Nassr - Al Khaleei 3-1. Cristiano Ronaldo, reuşită de senzaţie şi o nouă „dublă”, în semifinalele Cupei Regelui VIDEO | Al Nassr - Al Khaleei 3-1. Cristiano Ronaldo, reuşită de senzaţie şi o nouă „dublă”, în semifinalele Cupei Regelui
Brittney Griner spune că s-a gândit să se sinucidă în primele săptămâni în închisoarea din Rusia Brittney Griner spune că s-a gândit să se sinucidă în primele săptămâni în închisoarea din Rusia

Chinul a ajuns la final! VIDEO | Cum a marcat FC Argeş primul gol în deplasare în Casa Liga 1 2020/2021, după 301 minute

Superliga Publicat pe 25 oct 2020

FC Argeş a avut nevoie de 301 minute pentru a marca un gol pe teren străin în sezonul 2020/2021 din Casa Liga 1. Reuşita a venit la Ovidiu, contra Viitorului, după un penalty obţinut de fundaşul Deslandes şi transformat de vârful Malele.

Cea mai slabă echipă în deplasare în startul stagiunii, nou-promovata fusese învinsă de Gaz Metan (2-0), FCSB (3-0) şi Sepsi (1-0) în meciuri în care a avut, în general, puţine momente periculoase la porţile adverse. Doar că mini-surpriza a venit în minutul 31 al meciului cu Viitorul, din etapa a opta.

A fost nevoie de un dribling al fundaşului Deslandes, care l-a păcălit pe Dussaut, apărătorul dreapta al gazdelor, iar arbitrul Andrei Moroiţă, aflat la primul meci din carieră în Casa Liga 1, a dictat lovitură de la 11 metri. La punctul cu var s-a prezentat Malele, vârful elveţian de origine congoleză, care a transformat cu calm şi a rupt seceta de 301 minute fără gol marcat în deplasare de către echipa condusă de Ionuţ Moşteanu, înlocuitorul lui Ionuţ Badea.