EXCLUSIV | "Acum se joacă mai mult fotbal!". Becali, săgeţi către Dică după a patra victorie a lui Pintilii EXCLUSIV | "Acum se joacă mai mult fotbal!". Becali, săgeţi către Dică după a patra victorie a lui Pintilii
EXCLUSIV | Singurul jucător criticat de Becali după meciul cu CS Mioveni: "Ia stai tu frumos pe bancă!" EXCLUSIV | Singurul jucător criticat de Becali după meciul cu CS Mioveni: "Ia stai tu frumos pe bancă!"
EXCLUSIV | Schimbarea lui Oaidă încă din minutul 25, explicată tactic de Becali: "De-asta a ieşit!" EXCLUSIV | Schimbarea lui Oaidă încă din minutul 25, explicată tactic de Becali: "De-asta a ieşit!"
LIVE TEXT | CM, ziua 17: Portugalia - Elveţia, duel echilibrat pentru ultimul bilet al ”sferturilor” Cupei Mondiale. Spania nu va avea o misiune uşoară în faţa Marocului LIVE TEXT | CM, ziua 17: Portugalia - Elveţia, duel echilibrat pentru ultimul bilet al ”sferturilor” Cupei Mondiale. Spania nu va avea o misiune uşoară în faţa Marocului
VIDEO ǀ Cupa României: faza grupelor se încheie. Programul meciurilor transmise de Prima Sport şi PrimaPlay.ro
FOTO | Gestul făcut pentru Pele de jucătorii naţionalei Braziliei, după calificarea în ”sferturile” Cupei Mondiale FOTO | Gestul făcut pentru Pele de jucătorii naţionalei Braziliei, după calificarea în ”sferturile” Cupei Mondiale

Chipciu e euforic: "Ne-au ieşit toate, puteam câştiga la un scor mai mare"

U Cluj Publicat pe 1 nov 2022

Alexandru Chipciu, jucătorul echipei Universitatea Cluj, a declarat luni, după victoria cu FCSB, scor 2-1, că acesta a fost cel mai bun joc al formaţiei clujene. El crede că FCSB va ajunge în play-off, dar bucureştenilor le va fi greu acolo.

”Ne-au ieşit toate, am avut multe ocazii, puteam câştiga la un scor mai mare. Este poate cel mai bun meci de până acum. Cred că echipa noastră poate mai mult, având suporterii aceştia minunaţi care ne-au încurajat mereu. Publicul te împinge să ai mai mult curaj în acţiuni. Am avut un dezavantaj că am jucat până acum la Mediaş. Îmi pare rău pentru FCSB, sunt suporterul lor, sper să câştige la meciurile următoare. Cred că vor ajunge în play-off, dar le va fi greu. ”, a declarat Alexandru Chipciu.

Echipa Universitatea Cluj a învins luni seara, pe teren propriu, echipa FCSB, scor 2-1, în ultimul meci al etapei a 16-a din Superligă.