Ultima oră
Anunţul momentului la FCSB: ”Se fac transferuri de milioane. Cine va face egal cu noi va trebui să se felicite”

Anunţul momentului la FCSB: ”Se fac transferuri de milioane. Cine va face egal cu noi va trebui să se felicite”
Încă un transfer ratat de FCSB. Bochum l-a deturnat din drumul spre Superliga: ”Când e să se aleagă praful!”

Încă un transfer ratat de FCSB. Bochum l-a deturnat din drumul spre Superliga: ”Când e să se aleagă praful!”
Transfer după transfer la Dinamo! Nuno Campos va avea sub comandă un jucător de la Braga Transfer după transfer la Dinamo! Nuno Campos va avea sub comandă un jucător de la Braga
Adi Mutu, pe punctul de a prelua o echipă naţională: ”Şapte jucători în Anglia, cinci în Franţa” Adi Mutu, pe punctul de a prelua o echipă naţională: ”Şapte jucători în Anglia, cinci în Franţa”
Daniel Popa a dezvăluit cu cine negociază după plecarea de la Metaloglobus: "Dacă nu aveam această operaţie, probabil semnam până acum" Daniel Popa a dezvăluit cu cine negociază după plecarea de la Metaloglobus: "Dacă nu aveam această operaţie, probabil semnam până acum"
Julian Nagelsmann ”a răbufnit” după înfrângerea cu Ecuador: ”Încetaţi să vorbiţi prostii” Julian Nagelsmann ”a răbufnit” după înfrângerea cu Ecuador: ”Încetaţi să vorbiţi prostii”

Cinci jucători de la UTA Arad au fost testaţi pozitiv cu COVID-19 şi ratează meciul cu Viitorul: "Vor rămâne în izolare"

UTA Arad Publicat pe 15 aug 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/19452540/1/balint.jpg

Cinci dintre jucătorii celor de la UTA Arad au fost depistaţi pozitiv cu COVID-19, a anunţat, sâmbătă seară, site-ul echipei nou-promovate în Liga 1, care nu a precizat însă numele fotbaliştilor.

UTA a susţinut sâmbătă cea de-a noua testare COVID-19, fiind depistate cinci cazuri pozitive cu noul coronavirus.

Cei cinci jucători ai celor de la UTA sunt izolaţi şi au şanse mici să joace în meciul cu FC Viitorul, din prima etapă a Ligii 1. Partida se va disputa sâmbăta viitoare, de la 15:30, în direct pe Look Plus.

"Astăzi, utiştii au susţinut cea de-a noua testare Covid impusă odată cu instaurarea protocolului medical. Pe lângă jucători şi staff-ul tehnic, la testare a participat şi staff-ul administrativ. Rezultatele au sosit în această seară, cinci dintre jucători ieşind pozitivi. Aceştia rămân în izolare, în timp ce restul lotului începe ciclul săptămânal pentru meciul cu Viitorul Constanţa", se precizează în comunicatul nou-promovatei.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele