VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii” VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii”
VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2 VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2
Costel Gâlcă bate echipa cu care a cucerit titlul. ”Sunt meciuri decisive pentru noi” Costel Gâlcă bate echipa cu care a cucerit titlul. ”Sunt meciuri decisive pentru noi”
Chiar dacă a luat campionatul, Becali nu s-a putut abţine şi a pus la zid mai mulţi jucători de la FCSB, după eşecul contra Craiovei: ”Doar el a fost mai viu!” | VIDEO EXCLUSIV

Gigi Becali a intrat în direct după eşecul contra Craiovei şi a şocat pe toată lumea: ”Gâlcă nu e de talia mea. Bine că mi-aţi adus antrenori cu care să mă lupt!” | VIDEO EXCLUSIV

”Am avut şanse de a marca şi trebuia să fim şi mai concentraţi”. Reacţia lui Elias Charalambous, după primul eşec în play-off ”Am avut şanse de a marca şi trebuia să fim şi mai concentraţi”. Reacţia lui Elias Charalambous, după primul eşec în play-off

Cine să o oprească pe Danielle Collins? Două victorii în mai puţin de 12 ore şi americanca continuă seria fabuloasă

Tenis Publicat de Tudor Moisa pe 5 apr 2024

Danielle Collins (22 WTA) e invincibilă în America. După ce s-a impus în turneul de la Miami, sportiva în vârstă de 30 de ani continuă şirul victoriilor şi la Charleston.

Danielle a avut un parcurs senzaţional în Florida. După ce a pierdut setul inaugural, împotriva Bernardei Pera, în primul tur, Collins a câştigat 12 seturi consecutive fără să cedeze mai mult de trei game-uri într-un act. Seria s-a oprit abia în finală, Rîbakina reuşind să îşi treacă în cont cinci game-uri, în primul set.

Chiar şi aşa, Danielle a ajuns, în urma finalei de la Miami, să îşi treacă în cont ultimele 14 seturi disputate.

La Charleston, americanca a dat piept cu Paula Badosa, pe care a învins-o fără mari emoţii, 6-1, 6-4.

A urmat Ons Jabeur, în faţa căreia a câştigat în trei seturi, joi după masă. La doar câteva ore după ce a trecut de locul 6 mondial, Collins a revenit pe teren şi a spulberat-o pe Stephens cu un dublu 6-2.

Astfel, Danielle ajunge la 10 victorii consecutive, câştigând 20 din ultimele 21 de seturi disputate!

În sferturi, americanca o va întâlni pe Mertens, locul 11 WTA.