Ultima oră
Echipele calificate în şaisprezecimile de finală, după încheierea etapei a doua a fazei grupelor Echipele calificate în şaisprezecimile de finală, după încheierea etapei a doua a fazei grupelor
Luka Modric a intrat în istorie! Bornă fabuloasă atinsă la meciul cu Panama de la CM Luka Modric a intrat în istorie! Bornă fabuloasă atinsă la meciul cu Panama de la CM
Columbia - RD Congo 1-0. Sud-americanii merg în şaisprezecimile de finală! Africanii mai speră Columbia - RD Congo 1-0. Sud-americanii merg în şaisprezecimile de finală! Africanii mai speră
Un jucător englez a refuzat să dea mâna cu Thomas Partey Un jucător englez a refuzat să dea mâna cu Thomas Partey
Panama - Croaţia 0-1. O schimbare inspirată a făcut diferenţa Panama - Croaţia 0-1. O schimbare inspirată a făcut diferenţa
Anglia – Ghana 0-0! Africanii rezistă şi smulg un punct Anglia – Ghana 0-0! Africanii rezistă şi smulg un punct

Claudiu Petrila, meci de excepţie cu Slobozia. ”Mi-e era dor să înscriu”

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 27 oct 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Rapid s-a impus categoric acasă, 4-1, cu Unirea Slobozia, în etapa a 14-a din Superligă. 

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38244/22215768/1/rapid-bucuresti-unirea-slobozia-superliga-superbet-27-10-2025-1.jpg

 

Claudiu Petrila s-a aflat pe lista marcatorilor. Acesta a deschis scorul cu o execuţie de mare fineţe. Acesta speră ca meciul cu Slobozia să fie declicul către noi reuşite.

“O victorie mare pentru noi, chiar dacă nu a părut. Am reuşit să ne facem meciul uşor încă din primele minute. După aceea am reuşit să marcăm.

(n.r: despre faptul că a marcat din nou) Am reuşit să marchez după câteva etape bune, mi-e era dor să înscriu. Mă simt mai bine, încerc să fiu Petrila cel vechi.

(n.r: dacă simţea că nu poate să facă anumite lucruri până acum) Nu neapărat simţeam că nu pot, încercam, dar nu îmi reuşea. Nu prea aveam nici goluri, nici pase de gol. Acum sper să fie mai bine pentru mine şi să marchez.

(n.r: despre meciul de Cupă, cu Dumbrăviţa, care se va juca în Giuleşti) E foarte bine că jucăm în Giuleşti, era foarte greu dacă jucam în deplasare. Trebuie să tratăm meciul cum trebuie şi să câştigăm”, a spus Petrila, la final de meci.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Rapid

Ultimele articole Toate articolele