Lando Norris l-a învins pe Max Verstappen pe circuitul de la Miami şi a obţinut prima victorie în Formula 1 Lando Norris l-a învins pe Max Verstappen pe circuitul de la Miami şi a obţinut prima victorie în Formula 1
Neluţu Varga, decizie finală cu privire la Tachtsidis
VIDEO | Dan Petrescu, ”săgeţi” către foştii antrenori de la CFR. ”Dacă eram eu mai aveam doi la acest nivel” VIDEO | Dan Petrescu, ”săgeţi” către foştii antrenori de la CFR. ”Dacă eram eu mai aveam doi la acest nivel”
VIDEO | ”Trebuie să consolidăm ce am făcut bine”. Rapid e fără victorie în play-off, dar Bogdan Lobonţ vede părţile bune VIDEO | ”Trebuie să consolidăm ce am făcut bine”. Rapid e fără victorie în play-off, dar Bogdan Lobonţ vede părţile bune
Şumudică a depistat marea problemă de la Rapid, după înfrângerea cu CFR Cluj. „Asta se întâmplă peste tot în lume” | EXCLUSIV Şumudică a depistat marea problemă de la Rapid, după înfrângerea cu CFR Cluj. „Asta se întâmplă peste tot în lume” | EXCLUSIV
VIDEO | AS Roma – Juventus Torino 1-1. Derby-ul rundei din Serie A s-a  terminat indecis VIDEO | AS Roma – Juventus Torino 1-1. Derby-ul rundei din Serie A s-a terminat indecis

CLINCENIUL A SMULS O REMIZĂ CU FC BOTOŞANI. ILFOVENII AU EGALAT ÎN INFERIORITATE NUMERICĂ

Video Publicat pe 14 dec 2019

Academica Clinceni şi FC Botoşani au terminat la egalitate, 1-1, într-un meci din etapa a 21-a a Ligii 1. În direct pe Look Sport, moldovenii au deschis scorul în minutul 53, când Askovski i-a pasat lui Ofosu, iar acesta nu l-a iertat pe Vâlceanu. Spre final, gazdele au mai primit o lovitură: Pârvulescu a a văzut al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat (minutul 71) lăsându-şi echipa în inferioritate, într-un moment critic.

Surprinzător, la 0-1 şi în inferioritate numerică, ilfovenii au fost cei care au avut ultimul cuvânt. La o fază fixă. Adrian Şut a reuşit să restabilească egalitatea, cu 10 minute înainte de final, iar Clinceniul smulge in extremis un punct.

După acest egal, Academica Clinceni face 20 de puncte şi mai urcă un loc în clasament, până pe 11. De cealaltă parte, Botoşaniul se află pe poziţia a şaptea, dar reuşeşte să egaleze la puncte pe Gaz Metan Mediaş, ocupanta locului 6, ultimul care duce în play-off.