VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6 VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6
PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară
Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu
Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei
”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi ”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi
Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut

CM de rugby | Sud-africanul Cobus Reinach a primit ameninţări cu moartea în social media după eliminarea Franţei în sferturi

Rugby Publicat pe 19 oct 2023

Directorul de rugby al federaţiei sud-africane, Rassie Erasmus, a anunţat pe X că sportivul Cobus Reinach, titular în meciul cu Franţa din sferturile Cupei Mondiale, a fost ţinta unor ameninţări cu moartea, informează L’Equipe.

Ca răspuns la un mesaj în care Erasmus a fost prezentat ca ironizând Franţa şi Irlanda, care au fost eliminate în sferturile de finală ale Cupei Mondiale de Africa de Sud şi, respectiv, Noua Zeelandă, Erasmus a negat în primul rând orice astfel de ironie. Apoi a ripostat, menţionând ameninţările.

“Evident, nu este adevărat. Din nefericire, aceste ameninţări i-au fost adresate lui Cobus Reinach!!! Nu este frumos şi să vadă astfel de lucruri spuse despre băiatul lor nu este frumos şi afectează o mamă şi un tată!

Dar nu ne vom plânge, vom merge mai departe!!!”, a notat Erasmus pe X, comentând un mesaj foarte dur de ameninţare în care scria, între altele: “Sper că atunci când te vei întoarce la Montpellier vei fi omorât de francezi”.

Reinach, în vârstă de 33 de ani, este legitimat la Montpellier din 2020.

Duminică, la Saint-Denis, naţionala Africii de Sud a eliminat Franţa în sferturile de finală ale Cupei Mondiale de Rugby, scor 29-28.