VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu
Nigeria a anunţat numele noului selecţioner Nigeria a anunţat numele noului selecţioner
”După ce au bătut pe FCSB, s-au crezut campioni!”. Vasile Miriuţă ”răsuceşte cuţitul în rana” Giuleştenilor după ce au pierdut şi cu Universitatea Craiova | VIDEO EXCLUSIV

Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A
VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi” VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi”
VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun

Comentariu dur după ce Farul a pierdut cu Gloria Buzău şi a fost eliminată din Cupa României: ”Hagi nu are lot” ǀ EXCLUSIV

Emisiuni Publicat pe 2 nov 2023

Farul a suferit o înfrângere dură în Cupa României, în etapa a 2-a a fazei grupelor, dacă ne raportăm la faptul că a fost înregistrată în faţa unei formaţii din Liga 2, Gloria Buzău. A cedat cu 0-1 trupa lui Gică Hagi, iar astfel a fost eliminată din competiţie.

Adrian Falub, specialist Prima Sport, antrenor în Liga 3 la Gloria Bistriţa, a declarat, în emisiunea Fotbal Show, că Gică Hagi nu are un lot care să îi permită să facă faţă pe toate fronturile. Acest lucru a fost remarcat de Falub şi în partidele din campionat, dar şi din cupele europene.

În momentul în care ”Regele” a făcut anumite schimbări, Farul a avut de suferit şi din acest motiv a şi avut evoluţii oscilante în SuperLiga României.

Pe mine nu mă surprinde eliminarea Farului din Cupa României, Hagi nu are un lot care să îi permită să facă schimbări de la o etapă la alta sau de la o competiţie la alta. S-a dovedit şi în cupele europene că atunci când a făcut schimbări nu a avut performanţe. Sunt jucători prea tineri să poată face faţă la un nivel.

Hagi trebuie să se concentreze pe campionat, Cupa României era prea mult pentru un lot de copii”, a spus antrenor Adrian Falub la Prima Sport 1, în emisiunea Fotbal Show.

Farul, OUT din Cupa României după 0-1 cu Gloria Buzău

Farul Constanţa a fost învinsă în deplasare, cu scorul de 0-1, de formaţia Gloria Buzău, în grupele Cupei României. Unicul gol al meciului a fost marcat de Dumitrache, în minutul 86.

În clasamentul Grupei D, Farul ocupă ultimul loc, fără nidiun punct după două etape, iar Gloria Buzău este pe locul 4, cu trei puncte.