Ultima oră
”M-am săturat de prostiile astea!”. Agentul lui Jurgen Klopp dezminte că germanul ar semna

”M-am săturat de prostiile astea!”. Agentul lui Jurgen Klopp dezminte că germanul ar semna
Michel Platini a depus plângere împotriva lui Gianni Infantino pentru trafic de influenţă şi denunţ calomnios Michel Platini a depus plângere împotriva lui Gianni Infantino pentru trafic de influenţă şi denunţ calomnios
Craiova a pus ochii pe starul lui "U" Cluj: "A făcut un sezon bun" Craiova a pus ochii pe starul lui "U" Cluj: "A făcut un sezon bun"
Basarab Panduru, dezamăgit de regresul unui jucător de la Dinamo: ”Îl vedeam peste toţi” | VIDEO EXCLUSIV Basarab Panduru, dezamăgit de regresul unui jucător de la Dinamo: ”Îl vedeam peste toţi” | VIDEO EXCLUSIV
Vinde Dan Şucu vedeta din Giuleşti? ”Nu dă 1 milion pe el!” | VIDEO EXCLUSIV

Vinde Dan Şucu vedeta din Giuleşti? ”Nu dă 1 milion pe el!” | VIDEO EXCLUSIV
Răsturnare de situaţie la CFR Cluj?! El este antrenorul pentru care Varga face tot posibilul să îl convingă să vină în Gruia Răsturnare de situaţie la CFR Cluj?! El este antrenorul pentru care Varga face tot posibilul să îl convingă să vină în Gruia

Comisia de Disciplină din cadrul FRF i-a depunctat pe cei de la Gaz Metan Mediaş!

Gaz Metan Mediaș Publicat de Daian Cutu pe 9 feb 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38233/20598967/1/morar.jpg

Situaţia extrem de gravă la Gaz Metan Mediaş. Formaţia lui Ilie Poenaru a fost depunctată de Comisia de Disciplină din cadrul FRF, datorită problemelor financiare.

Cei de la Mediaş au fost penalizaţi cu două puncte, deoarece nu i-au plătit drepturile salariale lui Ronaldo Deaconu, ce a părăsit echipa la finele lunii ianuarie.

Ba mai mult, formaţia din Casa Liga 1 ar mai putea primi săptămână viitoare o altă penalizare cu două puncte, dacă nu achită datoriile către angajaţi. Ilie Poenaru a vorbit despre situaţia dificilă de la club, la finele partidei de marţi cu Sepsi, pierdută de cei de la Mediaş, cu scorul de 2-0.

„Mă uitam la schimbările lui Sepsi, cu ce jucători vine de pe bancă... sunt jucători care pot face parte din primul 11 al oricărei echipe, iar eu, aţi văzut, am terminat meciul cu 3 copii, şi mai aveam încă 3 pe bancă. Din păcate, asta este situaţia. Am încercat, am vrut, dar atât s-a putut astăzi.

E greu, nu avem un lot valoric şi numeric, e foarte greu să ţinem pasul. Meciurile trec, puncte nu facem şi frica cea mai mare e că va interveni uzura, starea de oboseală. Dacă avem 2-3 suspendaţi, avem o problemă foarte mare. Asta este, trebuie să ne reorganizăm, să analizăm foarte bine acest meci şi să ne prezentăm altfel”,
a spus Poenaru, la finalul partidei de ieri, contra lui Sepsi.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri