VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

Concluziile lui Pep Guardiola, după calificarea în faţa lui Atletico Madrid: „Ne-au împins la limită!”. Ce a spus despre duelul viitor cu Real Madrid

Champions League Publicat pe 14 apr 2022

Antrenorul lui Manchester City, Pep Guardiola, a subliniat evoluţia slabă a echipei lui în repriza a doua a meciului cu Ateltico Madrid din Liga Campionilor şi a menţionat că, dacă va repeta o asemenea prestaţie cu Real Madrid, în semifinale, formaţia engleză nu va avea nicio şansă.

„Ne-au împins la limită. În repriza a doua au fost excelenţi. Am uitat să jucăm şi aproape ne-a costat asta. Prima repriză a fost destul de bună, ştiam că vor începe agresiv. Am avut una sau două ocazii clare. Apoi, la finalul meciului, ne-am apărat cu tot ce am avut.

Dar ce s-ar fi întâmplat dacă ar fi marcat în ultima acţiune? Forţa noastră mentală ar fi dispărut. Dar nu ne puteam aştepta ca în Liga Campionilor, împotriva campioanei en titre a Spaniei, totul să fie minunat. Am uitat să jucăm, dar adversarul a fost foarte bun.

(n.r. - despre Real Madrid, viitoarea adversară) Dacă vom juca aşa cum am făcut-o în a doua repriză, nu vom avea nicio şansă. Dacă vom juca aşa cum am făcut-o în prima repriză, putem face faţă. Dar îi vom înfrunta pe regii acestei competiţii, aşa că, indiferent de ce se va întâmpla, vom suferi", a declarat Guardiola, potrivit AFP.