Elias Charambous, anunţ de ultim moment despre accidentarea lui Florinel Coman! Cât va lipsi golgheterul Superligii
Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale
 Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei” Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei”
FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Conducerea lui Bayern Munchen a făcut anunţul aşteptat de toţi fanii: ”Thomas nu va pleca!”

Bayern Munchen Publicat pe 11 mai 2023

Bayern este pe primul loc în Bundesliga, cu 65 de puncte. Echipa bavareză s-a impus sâmbătă, în deplasare, scor 2-1, în faţa echipei Werder Bremen, în etapa a 31-a din Bundesliga.

Bavarezii au învins la Bremen cu două goluri marcate în repriza secundă, Primul a înscris Serge Gnabry, în minutul 62, iar Leroy Sané a făcut 2-0 după zece minute. Gazdele nu au reuşit decât să reducă din diferenţă, în minutul 87, prin Niklas Schmidt.

Oliver Kahn, director general la Bayern, a vorbit despre situaţia lui Thomas Muller, jucător care a dispărut din peisajul echipei în ultimul timp.

Oficialul german susţine că nu se pune problema ca mijlocaşul să plece la vară, chiar dacă înţelegerea lui cu Bayern expiră la finalul sezonului care vine.

”Thomas nu va pleca!”

”Asta nu se va întâmpla (n.r. să plece în vară). Thomas e în formă, nu a fost accidentat nicidată, are un caracter puternic. E foarte important. Sunt sigur că Thomas va evolua în multe meciuri pentru noi de acum încolo”, a precizat oficialul „bavarezilor”, citat de jurnalistul sportiv, Fabrizio Romano.