Ultima oră
Decizia luată de Rapid cu privire la Kader Keita, după ce ivorianul a fost trimis în judecată Decizia luată de Rapid cu privire la Kader Keita, după ce ivorianul a fost trimis în judecată
Raluca Strămăturaru, printre sportivii aleşi să expună obiecte la Muzeul Olimpic de la Lausanne Raluca Strămăturaru, printre sportivii aleşi să expună obiecte la Muzeul Olimpic de la Lausanne
Daniel Pancu primeşte întăriri! O nouă mutare pe axa Genoa - Rapid: "Bun venit" Daniel Pancu primeşte întăriri! O nouă mutare pe axa Genoa - Rapid: "Bun venit"
Întrebarea lui Basarab Panduru care l-a pus în dificultate pe Victor Angelescu înainte de noul sezon: ”Se întâmplă în fiecare an” | VIDEO EXCLUSIV Întrebarea lui Basarab Panduru care l-a pus în dificultate pe Victor Angelescu înainte de noul sezon: ”Se întâmplă în fiecare an” | VIDEO EXCLUSIV
Mamadou Thiam s-a despărţit de FCSB şi este aproape să semneze cu alt club din Superliga Mamadou Thiam s-a despărţit de FCSB şi este aproape să semneze cu alt club din Superliga
Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Boateng în Spania! Fotbalistul a ajuns deja în cantonamentul "câinilor" din Polonia şi va efectua vizita medicală Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Boateng în Spania! Fotbalistul a ajuns deja în cantonamentul "câinilor" din Polonia şi va efectua vizita medicală

Conducerea Petrolului avertizează înainte de partida cu Dinamo: „Suntem în criză de puncte”

Superliga Publicat de Marius Ivaşcu pe 15 sep 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Claudiu Tudor, preşedintele celor de la Petrolul, a analizat situaţia în care se află echipa sa.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/22164936/1/farul-constanta-petrolul-ploiesti-superliga-superbet-1-09-2025-3.jpg

 

Petrolul Ploieşti are un sezon mult sub aşteptările suporterilor. „Lupii galbeni” au obţinut o singură victorie în actuala stagiune, 3-0 cu Metaloglobus în etapa a treia, şi se află pe locul 14 în campionat, cu doar şase puncte acumulate în opt etape.

Pentru formaţia antrenată de Liviu Ciobotariu urmează o partidă dificilă, contra celor de la Dinamo. „Câinii” pornesc favoriţi în duelul de pe Ilie Oană, fiind neînvinşi în ultimele cinci etape.

Claudiu Tudor a analizat situaţia prin care trece echipa sa. Preşedintele Petrolului speră ca cele două săptămâni de pauză, cauzate de meciurile echipei naţionale, să fi fost benefice jucătorilor.

„Au fost două săptămâni care sperăm să ne priască şi să putem aranja lucrurile. Urmează un derby, un meci important pentru noi şi suporteri. Pe de altă parte, tot trei puncte sunt puse în joc, iar noi suntem în criză de puncte. Sperăm ca acest meci să ne deblocheze şi să obţinem victoria. Lumea vrea să vadă jucători care au determinare şi care joacă fotbal.

Este normal să fie dezorientat (n.r. – Liviu Ciobotariu). La orice club, când nu sunt rezultate, normal că eşti agitat şi încerci să cauţi soluţii. Am vorbit cu el. Toată lumea este focusată pentru a aduna puncte. Sunt convins că echipa se va salva şi în acest an. Avem un lot bun şi avem toţi jucătorii la dispoziţie. Au fost probleme la fiecare etapă, iar acesta a fost un motiv pentru care rezultatele au întârziat să apară”, a declarat Claudiu Tudor pentru Fanatik.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele