Ultima oră
Anglia – Croaţia 4-2. Două echipe, un singur spectacol! Duel de mare calitate Anglia – Croaţia 4-2. Două echipe, un singur spectacol! Duel de mare calitate
”Capul sus”. Reacţia lui Cristiano Ronaldo după debutul modest la turneul final ”Capul sus”. Reacţia lui Cristiano Ronaldo după debutul modest la turneul final
Istvan Kovacs arbitrează un meci ce va atinge o bornă istorică la Campionatul Mondial Istvan Kovacs arbitrează un meci ce va atinge o bornă istorică la Campionatul Mondial
RB Leipzig s-a despărţit de antrenorul Ole Werner RB Leipzig s-a despărţit de antrenorul Ole Werner
Scrimerul George Dragomir a cucerit medalia de bronz la Campionatul European, în proba de sabie Scrimerul George Dragomir a cucerit medalia de bronz la Campionatul European, în proba de sabie
Un argentinian de 91 de ani comentează a 18-a sa ediţie de turneu final Un argentinian de 91 de ani comentează a 18-a sa ediţie de turneu final

Constantin Budescu, OUT de la Gloria Buzău! Recţie fermă a antrenorului Ilie Stan. ”La revedere! Pa!”

Gloria Buzău Publicat de Daian Cutu pe 2 apr 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Oţelul Galaţi a învins luni, în deplasare, scor 2-0, formaţia Gloria Buzău, în ultimul meci al etapei a doua din play-out-ul Superligii. La finalul meciului, Ilie Stan a vorbit la flash-interviu despre situaţia lui Constantin Budescu şi a declarat că experimentatul fotbalist nu va mai face parte din planurile sale în acest sezon.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/40347/21988517/1/gloria-buzau-cfr-cluj-superliga-superbet-1-11-2024-1.jpg

 

Budescu a venit cu replica pentru Stan, care s-a declarat foarte deranjat de declaraţiile antrenorului. Experimentatul jucător a transmis că vine după o accidentare şi că se va ajuta echipa în continuare până la varul, atunci când expiră contractul.

Tehnicianul a venit cu o nouă reacţie fermă pe acest subiect.

”A fost discutat acest subiect. Nu mă mai interesează. Am spus despre ce este vorba. La revedere, pa! Eu nu sunt de cancan. Am mai multe lucruri importante de făcut acum. Pentru mine acest subiect este istorie. Nu mai am timp de lamentări.

Trebuie să mă concentrez pe ceea ce am de făcut la echipă. Chiar dacă am pierdut (n.r. - meciul cu Oţelul) trebuie în continuare să jucăm. Este o luptă la retrogradare şi totul este posibil.

Mergem la Sibiu şi putem face un joc bun. Acolo este un teren bun şi se poate juca rapid. Încercăm să avem posesie şi să scoatem maximum din acest meci. Ştiu unde am venit, ştiu ce am de făcut. Rămâne ca Dumnezeu să fie alături de mine şi să o scot la capăt”
, a declarat Ilie Stan, conform celor de la sportpersurse.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Gloria Buzău

Ultimele articole Toate articolele