Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
VIDEO | Corvinul - Mioveni, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Oaspeţii au ratat de la 11 metri VIDEO | Corvinul - Mioveni, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Oaspeţii au ratat de la 11 metri
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova
Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei
Ar putea fi primul transfer a lui Dan Petrescu la CFR Cluj. „Va juca din vară la CFR” Ar putea fi primul transfer a lui Dan Petrescu la CFR Cluj. „Va juca din vară la CFR”
Decizia luată de FIFA care i-ar afecta pe agenţi! "Cea mai mare parte a acestor bani pleacă din fotbal" Decizia luată de FIFA care i-ar afecta pe agenţi! "Cea mai mare parte a acestor bani pleacă din fotbal"

Cordea, meci de senzaţie cu Chindia. ”A fost greu, dar după pauză am făcut ce ne-a spus Mister şi am învins”

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 14 aug 2022

Andrei Cordea, autorul a două goluri pentru FCSB în meciul cu echipa Chindia, crede că evoluţia de după pauză a roş-albaştrilor se datorează schimbărilor făcute de antrenorul Nicolae Dică

”A fost o primă repriză grea! La pauză Mister Nic a pus lucrurile la punct, am făcut fix ce ne-a zis el şi am întors rezultatul. Încă nu-mi dau seama ce s-a întâmplat în prima parte, probabil şi faptul că mereu vin jucători noi, trebuie să ne obişnuim între noi. Am jucat multe meciuri în ultima perioadă, dar sunt un jucător tânăr şi sunt convins că pot să joc din trei în trei zile”, a declarat Cordea.

FCSB a învins echipa Chindia Târgovişte cu scorul de 3-2 într-un meci contând pentru etapa a cincea din Superligă.