E gata! Rafa Mujica va semna E gata! Rafa Mujica va semna
Darius Morris a murit la 33 de ani. Fostul baschetbalist a fost providenţial în ultimul playoff al lui Kobe Bryant Darius Morris a murit la 33 de ani. Fostul baschetbalist a fost providenţial în ultimul playoff al lui Kobe Bryant
Nu e Marius Şumudică! Un alt antrenor important ar putea ajunge la "U" Cluj Nu e Marius Şumudică! Un alt antrenor important ar putea ajunge la "U" Cluj
"A fost la "U" Cluj, mai nimic. A fost la under 20, 5-1, 7-1 luaseră bătaie". Bogdan Lobonţ, "măcelărit" de un fost atacant al Rapidului | VIDEO EXCLUSIV "A fost la "U" Cluj, mai nimic. A fost la under 20, 5-1, 7-1 luaseră bătaie". Bogdan Lobonţ, "măcelărit" de un fost atacant al Rapidului | VIDEO EXCLUSIV
"Eu nu mai antrenez niciodată, dacă voi avea şansa, la Rapid". Ce l-a determinat pe Marius Şumudică să facă o asemenea promisiune | VIDEO EXCLUSIV "Eu nu mai antrenez niciodată, dacă voi avea şansa, la Rapid". Ce l-a determinat pe Marius Şumudică să facă o asemenea promisiune | VIDEO EXCLUSIV
Jaqueline Cristian a urcat cinci locuri în clasamentul WTA Jaqueline Cristian a urcat cinci locuri în clasamentul WTA

Cosmin Olăroiu, lovit de ghinion! VIDEO | Echipa sa conducea cu 3-1 în minutul 89, dar a ratat victoria

Stranieri Publicat pe 13 sep 2020

Cosmin Olăroiu şi Jiangu Suning au pierdut, duminică, două puncte importante în lupta pentru titlul din China. Echipa românului conducea cu 3-1 în minutul 89 al meciului cu Guangzhou R&F, dar a primit două goluri pe final şi a terminat la egalitate, 3-3.

Jiangu a început prost duelul cu formaţia antrenată de olandezul Giovanni van Bronckhorst şi un penalty transformat de Saba a pus-o în dezavantaj. Alex Teixeira a ieşit, însă, rapid la rampă, iar în minutul 27 a pasat decisiv pentru golul egalizator al lui Santini, pentru ca în minutul 48 să marcheze pentru 2-1. În minutul 55, cealaltă vedetă a lotului, italianul de origine braziliană Eder, a făcut 3-1 şi lucrurile păreau liniştite.
Aşa au şi fost până în minutul 89, când Ji Xiang şi-a marcat în proprie poartă, iar ghinionul a lovit în al doilea minut de prelungire, când Chang Feiya a făcut 3-3.

Cu cinci victorii, patru egaluru şi două eşecuri, Olăroiu e al doilea în campionatul Chinei, cu 19 puncte, cinci sub Guangzhou Evergrande, care o înfruntă, în etapa a 11-a, pe Shandong Luneng.