A fost numit "tricolorul" lunii aprilie. Surpriză mare pe podium A fost numit "tricolorul" lunii aprilie. Surpriză mare pe podium
George Puşcaş a revenit pe teren! Nota primită de internaţionalul român şi aspectul sesizat de italieni George Puşcaş a revenit pe teren! Nota primită de internaţionalul român şi aspectul sesizat de italieni
Inuman! Bolnav şi accidentat, Andrey Rublev s-a impus la Madrid Inuman! Bolnav şi accidentat, Andrey Rublev s-a impus la Madrid
”În Coreea de Sud n-am primit niciunul”. Dan Petrescu a vorbit despre cartonaşul galben pe care l-a încasat ”În Coreea de Sud n-am primit niciunul”. Dan Petrescu a vorbit despre cartonaşul galben pe care l-a încasat
E gata! Rafa Mujica va semna E gata! Rafa Mujica va semna
Darius Morris a murit la 33 de ani. Fostul baschetbalist a fost providenţial în ultimul playoff al lui Kobe Bryant Darius Morris a murit la 33 de ani. Fostul baschetbalist a fost providenţial în ultimul playoff al lui Kobe Bryant

Costel Căşuneanu a câştigat ultima etapă a sezonului de Super Rally. Campionul Jerome France a venit cu un model în premieră

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 23 oct 2021

Ultima etapă a Campionatului de Super Rally s-a dispurat pe cel mai scurt traseu din calendar, ce a măsurat 2,4 kilometri şi s-a disputat pe străzile Capitalei. Toată acţiunea s-a văzut pe Look Sport.

Câştig de cauză a avut Costel Căşuneanu, pe un model Skoda Fabia R5, cu care a impresionat în acest an şi la viteză în coastă. Astfel, pilotul autohton a reuşit să obţină prima victorie de etapă din această stagiune, restul fiind adjudecate de Jerome France, care a terminat pe locul al doilea.

Proaspătul campion a concurat la Bucureşti pe un model în premieră. Este vorba despre un prototip Nova Proto NP 03. 450 KG, din fibră de carbon, motirizat de un motor de 1.500 cc, o maşină extrem de uşoară, similară cu modelul Radical SR 3. Podiumul a fost completat de Aurealian Dode Andronache, pe un Speed Car.

Toţi ochii au fost aţintiţi pentru bătălia de la locul secund din ierarhia generală, acolo unde Mihai Leu a avut câştig de cauză. El a profitat de problemele la motor avute de Emil Ghinea şi de parcursul sub aşteptări al lui Dani Oţil, care pe un model Formula Renalult a terminat doar pe 16. Ambii au ratat prezenţa în manşa finală.