Ultima oră
Ultimă oră! Universitatea Craiova îl transferă pe Ronaldo
Ultimă oră! Universitatea Craiova îl transferă pe Ronaldo
Din rău în mai rău! Clubul a confirmat intrarea în insolvenţă după un sezon de coşmar în SuperLiga Din rău în mai rău! Clubul a confirmat intrarea în insolvenţă după un sezon de coşmar în SuperLiga
Un star mondial a sărit în ajutorul lui Anzor Mekvabishvili pentru a-l transfera de la Universitatea Craiova! Oltenii au refuzat şi au cerut o sumă care aproape bate recordul clubului Un star mondial a sărit în ajutorul lui Anzor Mekvabishvili pentru a-l transfera de la Universitatea Craiova! Oltenii au refuzat şi au cerut o sumă care aproape bate recordul clubului
Gata şi cu transferul lui Mihai Popa! Portarul a plecat de la CFR Cluj şi a bătut palma cu noua echipă Gata şi cu transferul lui Mihai Popa! Portarul a plecat de la CFR Cluj şi a bătut palma cu noua echipă
Ultima oră! FCSB a primit răspunsul în cazul lui Denis Drăguş Ultima oră! FCSB a primit răspunsul în cazul lui Denis Drăguş
E gata! Ionuţ Gurău a fost prezentat la o echipă din Superligă

E gata! Ionuţ Gurău a fost prezentat la o echipă din Superligă

Costel Gâlcă o bate din nou pe Dinamo. ”Momentul greu a fost când am luat golul doi”

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 14 mar 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Rapid a câştigat derby-ul cu Dinamo, scor 3-2, şi e noul lider al Superligii. ”Câinii roşii” au condus de două ori în Giuleşti, dar trupa lui Gâlcă a revenit de fiecare dată.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38244/22378572/1/rapid-bucuresti-dinamo-bucuresti-superliga-superbet-21-02-2026-2.jpg

 

Costel Gâlcă o bate din nou pe Dinamo şi speră să lege rezultatele bune şi în jocurile următoare din play-out.

”Se spunea că am jucat mult prea defensiv în trecut. Ştiam că e greu să câştigăm de trei ori, nu a fost uşor, mai ales că au condus de două ori.

Momentul greu a fost când am luat golul doi. Să intri pe teren, eram montaţi, dar am luat golul foarte repede. Am văzut faza, mingea nu mai era controlată de Musi. Ce pot să spun? Ne dorim să continuăm, sunt meciuri foarte strânse, toate au demonstrat că merită să fie aici. Toate au şanse la titlu, de aceea trebuie să primeze atitudinea.

(n.r. ce vor primi jucătorii) Au zi liberă şi şi-au câştigat-o pe deplin. Ne-am bucurat foarte mult, dar mai avem 9 meciuri”,
a spus Gâlcă.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Rapid

Ultimele articole Toate articolele