Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint
VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor” VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”
VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei
VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Duel de foc în „subsolul” clasamentului VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Duel de foc în „subsolul” clasamentului
VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol

Cremonese, cu Vlad Chiricheş pe teren, a remizat cu AC Milan în Serie A. Victorie cu 6-0 pentru Inter

Serie A Publicat pe 4 mai 2023

Echipa italiană Cremonese a terminat la egalitate miercuri, în deplasare, cu formaţia AC Milan, scor 1-1, într-un meci al etapei a 33-a din Serie A. Românul Vlad Chiricheş a fost titular la oaspeţi. Duelul a fost LIVE la Prima Sport 3 şi www.primaplay.ro.

Cu Tătăruşanu pe bancă, AC Milan a făcut un surprinzător egal în meciul de pe teren propriu cu echipa lui Vlad Chiricheş, Cremonese. Primul gol al meciului a fost înscris de Okereke, iar Milan a egalat prin reuşita lui Junior Messias, din minutul 90+3.

În minutul 90+6 oaspeţii au rămas în zece după eliminarea lui Pickel. Vlad Chiricheş a fost titular şi a ieşit de pe teren în minutul 78.

Cremonese este pe penultimul loc în Serie A, cu 21 de puncte, iar Milan ocupă locul 7, cu 58 de puncte.

La Roma, cu Ştefan Radu rezervă, Lazio a dispus cu 2-0 de Sassuolo, şi a amânat până joi sărbătoarea lui Napoli, care vrea să se vadă matematic campioană. Lazialii se află pe locul 2 în Serie A, cu 64 de puncte.

• Monza – AS Roma 1-1 (Caldirola 39 / El Shaarawy 24);
  • Verona – Inter Milano 0-6 (Gaich 31 autogol, Calhanoglu 36, Dzeko 37, 61, Lautaro Martinez 55, 90+2).