Ultima oră
Anglia – Croaţia 4-2. Două echipe, un singur spectacol! Duel de mare calitate Anglia – Croaţia 4-2. Două echipe, un singur spectacol! Duel de mare calitate
”Capul sus”. Reacţia lui Cristiano Ronaldo după debutul modest la turneul final ”Capul sus”. Reacţia lui Cristiano Ronaldo după debutul modest la turneul final
Istvan Kovacs arbitrează un meci ce va atinge o bornă istorică la Campionatul Mondial Istvan Kovacs arbitrează un meci ce va atinge o bornă istorică la Campionatul Mondial
RB Leipzig s-a despărţit de antrenorul Ole Werner RB Leipzig s-a despărţit de antrenorul Ole Werner
Scrimerul George Dragomir a cucerit medalia de bronz la Campionatul European, în proba de sabie Scrimerul George Dragomir a cucerit medalia de bronz la Campionatul European, în proba de sabie
Un argentinian de 91 de ani comentează a 18-a sa ediţie de turneu final Un argentinian de 91 de ani comentează a 18-a sa ediţie de turneu final

Cristi Dulca nu a fost invitat la meciul de retragere al Generaţiei de Aur. Răspuns plin de bun simţ al fostului internaţional. ”Nu am fost invitat, dar m-aş fi dus” | EXCLUSIV

Emisiuni Publicat pe 27 mai 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38225/21607712/1/romania-generatia-de-aur-legendele-lumii-amical-25-05-2024-2.jpg

Generaţia de Aur şi-a luat adio de la fani. Meciul cu selecţionata starurilor internaţionale a avut loc sâmbătă, 25 mai pe Arena Naţională.

Fanii au cinstit aşa cum se cuvinte acest meci istoric. Arena Naţională a fost plină până la refuz, peste 55.000 de oameni venind să îşi ia adio de la cei care au adus atât de multă bucurie.

Nume grele din fotbalul mondial au fost adversarii celor care ne-au adus atâta bucurie în tumultoşii ani de după evenimentele din decembrie 1989.

Cristi Dulca, fostul fundaş al naţionalei României şi component al lotului la Campionatul Mondial din 1998, a dezvăluit la emisiunea Fotbal Show că nu a fost invitat la meciul de retragere al Generaţiei de Aur, dar nu a fost deranjat de acest aspect, chiar dacă şi-ar fi dorit să fie prezent.

„Nu am fost pentru că m-am îngrăşat în ultima perioadă şi nu am prins lotul. Nu am fost invitat, dar m-aş fi dus. Nu m-a deranjat. Am văzut că au fost mult mai mulţi jucători din generaţia '94.

Cred că ar fi trebuit să fie invitaţii pentru mult mai mulţi jucători, chiar dacă eram doar în tribune, dar nu m-am supărat.” , a declarat Cristi Dulca, la Prima Sport.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Emisiuni

Ultimele articole Toate articolele