Ultima oră
Coreea de Sud - Cehia 2-1. Revenire de senzaţie a asiaticilor Coreea de Sud - Cehia 2-1. Revenire de senzaţie a asiaticilor
Mexic - Africa de Sud 2-0. Campionatul Mondial şi-a deschis porţile sub semnul spectacolului. S-au dictat trei eliminări Mexic - Africa de Sud 2-0. Campionatul Mondial şi-a deschis porţile sub semnul spectacolului. S-au dictat trei eliminări
Anderson Ceara a vorbit pentru prima dată după transferul la FCSB: "Ne vedem curând!" Anderson Ceara a vorbit pentru prima dată după transferul la FCSB: "Ne vedem curând!"
A jucat un rol cheie în aducerea lui Kopic la Dinamo, iar acum rupe tăcerea după ce croatul a plecat din Ştefan cel Mare: "La noi e o groapă fără fund în care toată lumea trebuie să arunce nişte bani" A jucat un rol cheie în aducerea lui Kopic la Dinamo, iar acum rupe tăcerea după ce croatul a plecat din Ştefan cel Mare: "La noi e o groapă fără fund în care toată lumea trebuie să arunce nişte bani"
Mexicanul Julian Quinones a marcat primul gol al turneului final Mexicanul Julian Quinones a marcat primul gol al turneului final
OFICIAL | Jose Mourinho a revenit la Real Madrid OFICIAL | Jose Mourinho a revenit la Real Madrid

Cristi Neguţ, dărâmat după retrogradare. ”Am meritat!”

Hermannstadt Publicat de Daian Cutu pe 1 iun 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

FC Voluntari a câştigat barajul de promovare/menţinere în Superliga, după ce s-a impus acasă, la returul cu Hermannstadt, 3-0. Primul meci s-a terminat cu scorul de 3-2 pentru sibieni.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38239/22465170/1/afc-hermannstadt-sibiu-fcsb-superliga-superbet-play-out-18-05-2026-2.jpg

 

Cristi Neguţ, unul din oamenii cu greutate în vestiarul celor de la Hermannstadt, a recunoscut că ilfovenii meritau să promoveze.

”Am meritat să retrogradăm. Şi dacă era 3-0 pentru noi şi ne prezentam la fel, nu era de ajuns. A fost un an dificil, am sperat să o scoatem la capăt, dar din păcate nu am reuşit. Astăzi nu am arătat nimic, am fost zero barat, cu greu îmi găsesc cuvintele.

Penalty-urile mi s-au părut foarte uşor acordate, dar nu mai dăm vina pe nimeni, noi suntem vinovaţi, de la conducere până la doamna de la spălătorie. Am fost slabi tot anul.

Nu ştiu despre viitorul clubului, mă depăşeşte, nu ştiu cine are soarta în mâini. E normal ca fanii să fie dezamăgiţi, era normal să spere, şi noi speram”,
a spus Neguţ.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Hermannstadt

Ultimele articole Toate articolele