Ultima oră
Mihai Pintilii are pe masă 3 oferte din România! Decizia luată de fostul antrenor secund de la FCSB Mihai Pintilii are pe masă 3 oferte din România! Decizia luată de fostul antrenor secund de la FCSB
”M-am săturat de prostiile astea!”. Agentul lui Jurgen Klopp dezminte că germanul ar semna

”M-am săturat de prostiile astea!”. Agentul lui Jurgen Klopp dezminte că germanul ar semna
Michel Platini a depus plângere împotriva lui Gianni Infantino pentru trafic de influenţă şi denunţ calomnios Michel Platini a depus plângere împotriva lui Gianni Infantino pentru trafic de influenţă şi denunţ calomnios
Craiova a pus ochii pe starul lui "U" Cluj: "A făcut un sezon bun" Craiova a pus ochii pe starul lui "U" Cluj: "A făcut un sezon bun"
Basarab Panduru, dezamăgit de regresul unui jucător de la Dinamo: ”Îl vedeam peste toţi” | VIDEO EXCLUSIV Basarab Panduru, dezamăgit de regresul unui jucător de la Dinamo: ”Îl vedeam peste toţi” | VIDEO EXCLUSIV
Vinde Dan Şucu vedeta din Giuleşti? ”Nu dă 1 milion pe el!” | VIDEO EXCLUSIV

Vinde Dan Şucu vedeta din Giuleşti? ”Nu dă 1 milion pe el!” | VIDEO EXCLUSIV

Cristi Săpunaru a dat de pământ cu şeful Rapidului: "A fost invizibil"

Rapid Publicat de Prima Sport pe 16 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Rapid a ratat matematic calificarea în cupele europene după remiza cu FC Argeş, scor 2-2, iar la finalul partidei Cristi Săpunaru a analizat în termeni duri situaţia clubului din Giuleşti.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38244/22446436/3/sapunaru.jpg

Fostul căpitan al Rapidului a afirmat că responsabilitatea principală pentru sezonul sub aşteptări aparţine jucătorilor şi staff-ului tehnic, deşi a admis că şi zona administrativă are partea ei de vină.

Săpunaru a explicat că, în ultimii ani, conducerea a încercat să ajute vestiarul în momentele dificile, dar rezultatele nu au fost cele dorite. Acesta a punctat că, indiferent de deciziile luate la nivel administrativ, randamentul echipei pe teren a fost decisiv în ratarea obiectivelor.

Fostul fundaş a avut un mesaj critic şi la adresa lui Mauro Pederzoli, directorul sportiv al Rapidului, despre care a spus că a fost „invizibil” în perioada petrecută la club. Oficialul italian urmează să plece din Giuleşti la finalul sezonului.

În schimb, Săpunaru l-a apărat pe acţionarul Dan Şucu, despre care a afirmat că nu consideră că ar fi scăpat lucrurile de sub control. Declaraţiile vin într-un moment tensionat pentru Rapid, după un sezon în care echipa nu a câştigat niciun trofeu şi a ratat obiectivul calificării în competiţiile europene.

„Toţi au o parte de vină, inclusiv conducerea. Cea mai importantă vină, până la urmă, a fost în iarbă: jucătorii şi staff-ul.

Indiferent de ce greşeli face conducerea, cei care intră pe teren sunt jucătorii, iar cel care îi antrenează este antrenorul.

Eu am fost acolo, iar de câte ori ne-a fost greu, conducerea a încercat să ne ajute, iar principalii vinovaţi am fost noi şi antrenorul.

„Eu nu am nimic cu dânsul, cu domnul Pederzoli, dar la Rapid a fost invizibil. Merge la antrenamente, asta da. Nu mi se pare că Dan Şucu a scăpat lucrurile de sub control" , a declarat Cristi Săpunaru, conform Digi Sport.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Rapid

Ultimele articole Toate articolele