Ultima oră
Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială
FCSB a pregătit varianta de rezervă pentru Denis Drăguş! Un atacant din Ligue 2 este pe lista „roş-albaştrilor” FCSB a pregătit varianta de rezervă pentru Denis Drăguş! Un atacant din Ligue 2 este pe lista „roş-albaştrilor”
VIDEO | Florin Tănase, dezvăluiri despre negocierile cu Becali şi cum s-au înţeles pe ultima sută de metri: ”Au fost mai complicate. S-a ridicat de la masă de vreo două ori” VIDEO | Florin Tănase, dezvăluiri despre negocierile cu Becali şi cum s-au înţeles pe ultima sută de metri: ”Au fost mai complicate. S-a ridicat de la masă de vreo două ori”
Dinamo începe sezonul cu o solicitare neobişnuită! Explicaţia lui Andrei Nicolescu şi anunţul care îi dezamăgeşte pe fani | VIDEO EXCLUSIV Dinamo începe sezonul cu o solicitare neobişnuită! Explicaţia lui Andrei Nicolescu şi anunţul care îi dezamăgeşte pe fani | VIDEO EXCLUSIV
Adrian Teslovan a câştigat a doua ediţie a Trofeului Mihai Leu la Super Rally Adrian Teslovan a câştigat a doua ediţie a Trofeului Mihai Leu la Super Rally
OFICIAL | Dinamo şi-a prezentat noul transfer! Contract pe trei ani pentru un tânăr de viitor OFICIAL | Dinamo şi-a prezentat noul transfer! Contract pe trei ani pentru un tânăr de viitor

Cristian Dumitru, fericit după golul cu Dinamo: ”Îmi înrămez tricoul”

Cupa României Publicat pe 25 iun 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38111/19402648/1/cristian-dumitru.jpg

Cristian Dumitru a marcat în meciul cu Dinamo din Cupa României cel mai important gol din cariera lui. A făcut 3-0, scorul final al partidei, şi s-a declarat extrem de fericit pentru realizarea sa, dar şi pentru reuşita echipei.

Dumitru este convins că Dinamo nu mai poate întoarce rezultatul la retur, iar FCSB va juca finala Cupei României împotriva celor de la Sepsi Sfântu Gheorghe.

Mă bucur că am reuşit să marchez, trebuie să rămân modest şi să demonstrez în continuare. Am fost foarte fericit. Am condus meciul de la un capăt la altul, în prima repriză putea să fie un scor mult mai mare, dar e bine şi 3-0 la final. Tricoul îl voi înrăma. Returul va fi foarte greu pentru Dinamo, cred că va fi o finală cu Sepsi, deschisă. Am dat tot ce a fost mai bun din mine, mă bucur că am marcat. Colegii au avut încredere în mine şi mă bucur foarte mult pentru asta”, a declarat Cristian Dumitru după meci.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Cupa României

Ultimele articole Toate articolele