Răsturnare de situaţie! Florinel Coman ar putea să nu mai plece în Qatar la finalul campionatului Răsturnare de situaţie! Florinel Coman ar putea să nu mai plece în Qatar la finalul campionatului
Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj, astăzi, de la ora 21:45, în direct la Prima Sport 1! Duel tare în lupta pentru cupele europene VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj, astăzi, de la ora 21:45, în direct la Prima Sport 1! Duel tare în lupta pentru cupele europene
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în Superligă VIDEO | Hermannstadt - Petrolul, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în Superligă
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Meci tare în play-out VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Meci tare în play-out
”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!

Cristiano Ronaldo, din nou decisiv pentru Manchester United! „Diavolii-roşii” s-au impus în derby-ul cu Arsenal

Manchester United Publicat de Răzvan Cîrceag pe 3 dec 2021

Manchester United a obţinut o victorie importantă pe teren propriu, 3-2, în faţa Arsenalului. Meciul a reprezentat derby-ul rundei 14 din Premier League. Cristiano Ronaldo a fost din nou MVP-ul confruntării.

Scorul a fost deschis de „tunari”, în minutul 14, prin Smith Rowe. Aici s-a întâmplat o fază ciudată, De Gea a fost călcat de colegul său Fred şi a rămas întins pe gazon, după ce a ieşit pe centrare. Iar golul a fost iminent.

Bruno Fernandes a obţinut egalarea în minutul 44. Apoi, în repriza secundă, CR7 a ieşit la rampă. În 52 a marcat golul care i-a pus în avantaj prima oară pe „diavoli”. Nici n-a apucat să se bucure că fostul galactic Odegaard a egalat.

Golul decisiv a fost marcat tot de Cristiano, în minutul 70, din penalty. Starul lusitan a fost înlocuit cu Martial în 88.

Manchester United ocupă locul 7 în Premier League în acest moment, la 2 distanţă de Arsenal, primul loc care duce în Europa. Tottenham se află între, cu 22 de puncte şi un joc în minus.