Ultima oră
OFICIAL | Denis Alibec a semnat si va continua în SuperLigă! OFICIAL | Denis Alibec a semnat si va continua în SuperLigă!
David Popovici este în finala probei de 100 de metri liber de la Settecolli! O nouă cursă de excepţie pentru sportivul român David Popovici este în finala probei de 100 de metri liber de la Settecolli! O nouă cursă de excepţie pentru sportivul român
Campionatul Mondial s-a încheiat pentru spaniolul Yeremy Pino. Probleme şi pentru Nico Williams Campionatul Mondial s-a încheiat pentru spaniolul Yeremy Pino. Probleme şi pentru Nico Williams
S-a făcut lumină în cazul lui Adel Bettaieb! Atacantul lui FC Argeş n-a confirmat transferul în China şi a vorbit despre viitorul său S-a făcut lumină în cazul lui Adel Bettaieb! Atacantul lui FC Argeş n-a confirmat transferul în China şi a vorbit despre viitorul său
Probleme la construcţia noii arene Dinamo? Preşedintele Clubului Sportiv a oferit detalii după ce lucrările s-au oprit Probleme la construcţia noii arene Dinamo? Preşedintele Clubului Sportiv a oferit detalii după ce lucrările s-au oprit
Ce surpriză! Alexi Pitu a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial Ce surpriză! Alexi Pitu a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial

Cristina Neagu, o nouă prestaţie stelară în Liga Campionilor. ”Încerc să-mi fac datoria pentru echipă”

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 4 dec 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38126/20940068/1/neagu.jpg

Vicecampioana en-titre la handbal feminin, CSM Bucureşti, a învins pe teren propriu, formaţia ungară FTC Budapesta, scor 30-24 (10-11), în etapa a şaptea din grupa A a Ligii Campionilor.

Principalele marcatoare pentru CSM au fost Neagu 13 goluri, Omoregie 6, iar de la FTC s-a remarcat Malestein 5 reuşite. În poarta CSM, Marie Davidsen a avut 13 intervenţii.

"Sunt foarte fericită şi mândră, am luptat şi am revenit în meci. Cred că este o victorie meritată. Vreau să le mulţumesc fanilor, pentru că sala a fost plină astăzi şi datorită lor am reuşit să câştigăm.

S-a văzut puţin şi tracul după o lună şi ceva de pauză.

Am făcut foarte multe greşeli tehnice în prima repriză. S-a văzut că nu ne-am antrenat foarte mult în ultimul timp. Însă sunt foarte fericită şi mândră de echipă.

În repriza a doua, ne-am apărat mult mai bine, am înscris mai uşor goluri. Este o victorie foarte importantă pentru noi. Mi-aş dori să jucăm cu aşa sală în fiecare meci aici, la Polivalentă.

(n.r. despre pragul psihologic de 1000 de goluri) Nu este neapărat un obiectiv pentru mine golul 1000 în Liga Campionilor, dar mi-aş dori să ating această bornă. Încerc să-mi fac datoria pentru echipă, uneori înscriu mai puţin, dar fac alte lucruri bune. Pentru mine, asta e cel mai important, să câştigăm"
, a spus Neagu, la finalul partidei cu Ferencvaros.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Handbal

Ultimele articole Toate articolele