Ultima oră
Liţă Dumitru s-a întors în România după 9 ani petrecuţi în America şi urmăreşte cu mare atenţie CM: ”Mi-a plăcut nivelul. Naţionala noastră e foarte departe de ce se întâmplă acolo!” | VIDEO EXCLUSIV Liţă Dumitru s-a întors în România după 9 ani petrecuţi în America şi urmăreşte cu mare atenţie CM: ”Mi-a plăcut nivelul. Naţionala noastră e foarte departe de ce se întâmplă acolo!” | VIDEO EXCLUSIV
David Popovici victorie cu record la Sette Colli, în proba de 100 de metri liber David Popovici victorie cu record la Sette Colli, în proba de 100 de metri liber
Ryan Mendes, căpitanul naţionalei Capului Verde, anchetat pentru viol Ryan Mendes, căpitanul naţionalei Capului Verde, anchetat pentru viol
Gigi Becali a rezolvat rămânerea lui Florin Tănase şi anunţă un super transfer. ”Urmează” Gigi Becali a rezolvat rămânerea lui Florin Tănase şi anunţă un super transfer. ”Urmează”
Florin Tănase, discuţie decisivă cu Gigi Becali! Jucătorul şi-a decis viitorul Florin Tănase, discuţie decisivă cu Gigi Becali! Jucătorul şi-a decis viitorul
Lovitură dură pentru Suedia. Isak Hien va fi indisponibil până la finalul turneului Lovitură dură pentru Suedia. Isak Hien va fi indisponibil până la finalul turneului

Cristina Neagu, pentru a şaptea oară în All-star Team-ul Ligii Campionilor la handbal feminin. Reacţia sportivei

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 3 iun 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38126/20728431/1/csm-scm.jpg

Cristina Neagu, inter stânga la CSM Bucureşti, a fost inclusă în All-star Team-ul Ligii Campionilor la handbal feminin, în urma voturilor exprimate de fani, informează eurohandball.com.

Neagu face pare din All-star Team pentru a şaptea oară, ea fiind inclusă şi în perioadele 2015-2018 şi 2020-2021.

Cristina Neagu a postat un mesaj de mulţumire pe Facebook. “Este întotdeauna o mândrie să-ţi fie recunoscută munca! Este pentru a 7-a oară când sunt aleasă în echipa ideală a Ligii Campionilor! Mulţumesc tuturor celor care m-au votat şi mulţumesc mai ales celor care sunt alături de mine necondiţionat!”

În echipa ideală a sezonului 2021/2022 de Liga Campionilor se mai află Laura Glauser (Györi Audi ETO KC), Sanna Solberg-Isaksen (Team Esbjerg), Stine Oftedal (Györi Audi ETO KC), Nora Mørk (Vipers Kristiansand), Angela Malestein (FTC-Rail Cargo Hungaria), Linn Blohm (Györi Audi ETO KC), Kari Brattset Dale (Györi Audi ETO KC) şi Pauletta Foppa (Brest Bretagne Handball).

Antrenorul sezonului a fost ales pentru a cincea oară Ambros Martin (Györi Audi ETO KC), după ce a mai fost ales şi în perioada 2015-2018.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Handbal

Ultimele articole Toate articolele