Ultima oră
Transferul picat la FCSB nu l-a afectat pe Anderson Ceara! Echipe din trei ţări de interesează de mijlocaşul lui Csikszereda: „Vin să-l urmărească” Transferul picat la FCSB nu l-a afectat pe Anderson Ceara! Echipe din trei ţări de interesează de mijlocaşul lui Csikszereda: „Vin să-l urmărească”
Daniel Pancu şi-a început cu dreptul mandatul la Rapid! Giuleştenii au făcut scor în primul amical al verii Daniel Pancu şi-a început cu dreptul mandatul la Rapid! Giuleştenii au făcut scor în primul amical al verii
OFICIAL | Denis Alibec a semnat si va continua în SuperLigă! OFICIAL | Denis Alibec a semnat si va continua în SuperLigă!
David Popovici este în finala probei de 100 de metri liber de la Settecolli! O nouă cursă de excepţie pentru sportivul român David Popovici este în finala probei de 100 de metri liber de la Settecolli! O nouă cursă de excepţie pentru sportivul român
Campionatul Mondial s-a încheiat pentru spaniolul Yeremy Pino. Probleme şi pentru Nico Williams Campionatul Mondial s-a încheiat pentru spaniolul Yeremy Pino. Probleme şi pentru Nico Williams
S-a făcut lumină în cazul lui Adel Bettaieb! Atacantul lui FC Argeş n-a confirmat transferul în China şi a vorbit despre viitorul său S-a făcut lumină în cazul lui Adel Bettaieb! Atacantul lui FC Argeş n-a confirmat transferul în China şi a vorbit despre viitorul său

Cristina Neagu, un nou mesaj ferm despre arbitrajul din meciul cu Muntenegru: ”România merită mai mult respect! Eu merit mai mult respect!”

Handbal Publicat pe 16 nov 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38126/20921977/1/neagu-nationala.jpg

Căpitanul naţionalei de handbal a României, Cristina Neagu, a reacţionat din nou ferm, miercuri, în social media, în legătură cu arbitrajul de la meciul cu Muntenegru.

“România merită mai mult respect. Eu merit mai mult respect. Ce s-a întâmplat aseară este dincolo de fairplay şi respect, valori pe care le preţuiesc atât de mult în sportul nostru. Moment trist pentru handbal în general!”, a notat Neagu pe Facebook.

Naţionala de handbal feminin a României a fost învinsă, marţi, de reprezentativa Muntenegrului, scor 35-34 (18-18), în al doilea meci din grupa principală II şi a ratat orice şansă la semifinale.

Cristina Neagu a marcat 9 goluri. Arbitrajul cuplului feminin austriac Vranes - Wenninger a fost contestat de echipa României şi de fanii din sală de mai multe ori pe durata partidei.

”E al nu ştiu câtelea meci de la acest Campionat European care se desfăşoară în acest fel, nu mă interesează ce o să se spună acum, că aşa suntem noi, românii, că vorbim despre arbitraj când pierdem! Dacă nici acum nu-ţi dai seama că eram echipa care merita să câştige, înseamnă că nu eşti român sau nu-ţi pasă de sport.

Adică, s-a văzut clar pe teren, chiar aş vrea să revăd ultima fază, sunt 99,99% convinsă că jucătoarea Muntenegrului a făcut dublu dribling înainte să scoată 7 metri, dar bineînţeles că arbitrii nu vor să se uite la video la niciun meci al nostru.

N-am ce să spun, azi am luptat din primul minut până în ultimul, efectiv echipa a fost senzaţională şi cred că eram echipa care merita să câştige astăzi, iar aceste fete care ne-au arbitrat, din punctul meu de vedere n-ar trebui să arbitreze pe nimeni!”, a declarat Cristina Neagu. la finalul partidei, marţi seară.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Handbal

Ultimele articole Toate articolele