VIDEO | PSG - Borussia Dortmund, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Parizienii, în continuare favoriţi VIDEO | PSG - Borussia Dortmund, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Parizienii, în continuare favoriţi
VIDEO | Gloria Buzău - Unirea Slobozia, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Gazdele pot promova în Superliga VIDEO | Gloria Buzău - Unirea Slobozia, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Gazdele pot promova în Superliga
VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii” VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii”
VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2 VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2
Costel Gâlcă bate echipa cu care a cucerit titlul. ”Sunt meciuri decisive pentru noi” Costel Gâlcă bate echipa cu care a cucerit titlul. ”Sunt meciuri decisive pentru noi”
Chiar dacă a luat campionatul, Becali nu s-a putut abţine şi a pus la zid mai mulţi jucători de la FCSB, după eşecul contra Craiovei: ”Doar el a fost mai viu!” | VIDEO EXCLUSIV

Croitoru, discurs dur la adresa propriilor jucători: "Nu e lejeritate, e nesimţire! Nu am văzut aşa ceva, vor plăti scump"

Superliga Publicat pe 14 mai 2021

Întors de Academica Clinceni de la 3-1 în minutul 71, Marius Croitoru a avut un discurs dur la adresa jucătorilor lui FC Botoşani, pe care i-a acuzat că au fost nesimţiţi în partea a doua a meciului.

După golul lui Papa, din minutul 45, nimic nu anunţa o revenirea a ilfovenilor, dar dubla lui Markovic şi golul lui Chunchukov au făcut ca tabela să arate 4-3 la final. Un scor care l-a nemulţumit teribil pe Croitoru, cel care a avut un discurs cât se poate de dur la adresa propriilor jucători:

”Nu am explicaţii, nu pot să cred că am păţit aşa ceva, sunt de 30 de ani în fotbal, nu am văzut aşa ceva. Nu e vorba de lejeritate, e un cuvânt frumos, merg mai sus, e nesimţire! Consider că le-am oferit toate condiţiile să se gândească la fotbal, s-au crezut prea devreme învingători.

Nici nu mai pot să strig de pe margine, este o palmă grea dată mie în primul rând, apoi celor care investesc în ac echipă. Acum pot să le fac şi un program rău. Nu iau decizii radicale, dar vor plăti scump. E greşeala mea, am crezut în unii jucători”, a declarat Croitoru, la interviul de după meci.