Florin Manea aruncă bomba! Radu Drăguşin, OUT de la Tottenham? „Nu rămâne dacă nu joacă” Florin Manea aruncă bomba! Radu Drăguşin, OUT de la Tottenham? „Nu rămâne dacă nu joacă”
VIDEO | Scandări xenofobe în tribună la Farul – Sepsi. Meciul a fost întrerupt mai multe minute VIDEO | Scandări xenofobe în tribună la Farul – Sepsi. Meciul a fost întrerupt mai multe minute
Două finale pe aparate pentru junioarele tricolore, la CE de la Rimini Două finale pe aparate pentru junioarele tricolore, la CE de la Rimini
VIDEO | Farul - Sepsi 0-4, în direct la Prima Sport 1! Matei profită de o gafă de cascadorii râsului VIDEO | Farul - Sepsi 0-4, în direct la Prima Sport 1! Matei profită de o gafă de cascadorii râsului
VIDEO | CSO Voluntari - CSM Oradea 87-77. Ilfovenii împing semifinala Ligii Naţionale în meciul decisiv VIDEO | CSO Voluntari - CSM Oradea 87-77. Ilfovenii împing semifinala Ligii Naţionale în meciul decisiv
Trei oferte refuzate de Dani Coman! Clubul cu care se află în negocieri fostul preşedinte de la Hermannstadt | EXCLUSIV Trei oferte refuzate de Dani Coman! Clubul cu care se află în negocieri fostul preşedinte de la Hermannstadt | EXCLUSIV

CSM Alexandria, prima semifinalistă a Cupei României la baschet feminin

Baschet Publicat pe 9 mar 2024

Echipa de baschet feminin CSM Alexandria este prima semifinalistă a Cupei României, după ce a eliminat sâmbătă, în sferturi, formaţia CSM Târgu Mureş, scor 78-69 (38-28), la Turneul Final 8 de la Sfântu Gheorghe.

Tot sâmbătă se joacă şi celelalte trei partide din sferturile de finală, între CSM Târgovişte - Sportul Studenţesc, Sepsi Sfântu Gheorghe - Agronomia Bucureşti şi Universitatea Cluj-Napoca - CSM Constanţa.

Semifinalele vor avea loc duminică, iar finala Cupei României luni, de la ora 19.00.

Deţinătoarea trofeului este campioana Sepsi Sfântu Gheorghe, după finala din 2023 cu FCC UAV Arad, scor 109-63.

Meciurile din cadrul Turneului Final 8 de la Sfântu Gheorghe sunt arbitrate de 11 femei, în semn de respect pentru luna în care sunt sărbătorite, iar lor li se alătură arbitrul internaţional Alin Faur.

”Arbitrii acestui turneu final vor purta uniforme speciale, prin care ne-am dorit să ne exprimăm încă o dată respectul şi aprecierea pentru femeile din vieţile noastre, precum şi să le încurajăm să acorde atenţie sănătăţii lor, să facă sport şi să nu evite controalele medicale periodice, putând preveni astfel afecţiuni care le-ar afecta calitatea vieţii”, a declarat preşedintele Colegiului Central al Arbitrilor de Bachet din cadrul FRB, Alexandru Olaru.