Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj
Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari
Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League
Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua
Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat
A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off

CSM Bucureşti, ultima semifinalistă a Cupei României la handbal feminin

Handbal Publicat pe 15 mai 2022

Echipa de handbal feminin CSM Bucureşti a învins duminică, în deplasare, formaţia Gloria Bistriţa, scor 32-23 (20-12), în manşa unică din sferturile de finală ale Cupei României, şi s-a calificat la Turneul Final Four.

Meciul a fost amânat faţă de programul oficial, pentru că CSM Bucureşti a jucat în sferturile Ligii Campionilor.

În semifinalele Cupei României, programate în 21 mai, se vor duela astfel SCM Râmnicu Vâlcea - Rapid şi CSM Bucureşti - Măgura Cisnădie.

Rezultatele complete din sferturile competiţiei sunt: Rapid Bucureşti - Gloria Buzău 29-27, CSM Galaţi - Măgura Cisnădie 27-28, SCM Râmnicu Vâlcea - Minaur Baia Mare 32-25 şi Gloria Bistriţa - CSM Bucureşti 23-32.

În 2021, Cupa României a fost câştigată de Gloria Buzău, după finala cu CSM Bucureşti (scor 35-29).