Ultima oră
Dinamo începe sezonul cu o solicitare neobişnuită! Explicaţia lui Andrei Nicolescu şi anunţul care îi dezamăgeşte pe fani | VIDEO EXCLUSIV Dinamo începe sezonul cu o solicitare neobişnuită! Explicaţia lui Andrei Nicolescu şi anunţul care îi dezamăgeşte pe fani | VIDEO EXCLUSIV
Adrian Teslovan a câştigat a doua ediţie a Trofeului Mihai Leu la Super Rally Adrian Teslovan a câştigat a doua ediţie a Trofeului Mihai Leu la Super Rally
OFICIAL | Dinamo şi-a prezentat noul transfer! Contract pe trei ani pentru un tânăr de viitor OFICIAL | Dinamo şi-a prezentat noul transfer! Contract pe trei ani pentru un tânăr de viitor
Universitatea Craiova îşi betonează atacul! Oltenii aduc un internaţional cu meciuri pentru una dintre surprizele plăcute ale Campionatului Mondial, trecut pe la Benfica şi Sporting Universitatea Craiova îşi betonează atacul! Oltenii aduc un internaţional cu meciuri pentru una dintre surprizele plăcute ale Campionatului Mondial, trecut pe la Benfica şi Sporting
”Banii vorbesc”. Nemulţumirea selecţionerului Ghanei faţă de Cupa Mondială cu 48 de echipe ”Banii vorbesc”. Nemulţumirea selecţionerului Ghanei faţă de Cupa Mondială cu 48 de echipe
LIVE TEXT | Africa de Sud – Canada, ASTĂZI, ora 22:00, pe PrimaSport.ro! Începe faza eliminatorie a Campionatului Mondial LIVE TEXT | Africa de Sud – Canada, ASTĂZI, ora 22:00, pe PrimaSport.ro! Începe faza eliminatorie a Campionatului Mondial

CSM Bucureşti, victorioasă în derby-ul cu Gloria Bistriţa, din prolugul etapei II din Liga Naţională

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 6 sep 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38126/20385664/1/csm-min.jpg

Campioana en-titre la handbal feminin, CSM Bucureşti, s-a impus luni, în deplasare, în faţa formaţiei Gloria Bistriţa, cu scorul de 24-21 (14-12), în meci jucat în devans la etapa secundă a Ligii Naţionale.

Cristina Neagu a marcat 9 goluri pentru CSM Bucureşti.

În urma rezultatului, CSM Bucureşti devine lider, cu 6 puncte, iar Gloria Bistriţa rămâne pe locul 11, cu 0 puncte şi două înfrângeri în debutul sezonului.

Meciul Gloria Bistriţa - CSM Bucureşti s-a disputat în devans, pentru că echipa campioană joacă în 12 seprembrie prima partidă din grupa A a Ligii Campionilor, în deplasare, cu Team Esbjerg.

Celelalte partide ale rundei a doua din Liga Naţională sunt programate duminică, între HC Zalău - CSM Slatina, Rapid Bucureşti - Gloria Buzău, Minaur Baia Mare - Dunărea Brăila, Ştiinţa Bucureşti - Măgura Cisnădie, CSM Rm. Vâlcea - CSM Deva şi SCM Craiova - Dacia Mioveni.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Handbal

Ultimele articole Toate articolele