Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Ultimă oră! Transferul lui Coman în Qatar, prăbuşit? Becali a făcut anunţul: ”Poate să îmi aducă 50 de milioane şi să îl dau cu 5 milioane?”

Cine ar trebui să apare la EURO? Verdict clar dat: ”El are o mare problemă la centrări!” | VIDEO EXCLUSIV

E gata! Cine va arbitra derby-ul FCSB – Farul. Echipa lui Becali poate câştiga titlul

Romario s-a antrenat pentru prima dată în 16 ani: "Sunt rupt de oboseală, o să vină targa să mă ia"

Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu

CSM Constanţa produce surpriza şi elimină campioana Dinamo Bucureşti în sferturile Cupei României

Handbal Publicat pe 12 apr 2023

Campioana Dinamo Bucureşti a fost eliminată, miercuri, în sferturile Cupei României, de formaţia CSM Constanţa, care s-a impus pe teren propriu, cu scorul de 34-32 (16-14). Dinamo, deja campioană în 2023, deţinea şi trofeul Cupa României de anul trecut.

Dinamo a pierdut pe ”mâna” antrenorului său, Xavi Pascual, care conduce şi naţionala României, şi care s-a încăpăţânat aproape tot meciul să atace cu şapte jucători, fără a mai avea portar. Tactica a fost falimentară, pentru că dinamoviştii au pierdut numeroase mingi în atac, iar CSM Constanţa a marcat lejer de foarte multe ori de la mare distanţă în poarta goală, în uralele propriilor fani

A fost prima înfrângere a campioanei în acest sezon, în competiţiile interne, dar una care o costă un trofeu, Cupa României, prevăzut în obiectivele sezonului 2022-2023.

În celelalte partide de miercuri, Minaur Baia Mare – HC Buzău 37-27 şi Universitatea Craiova – CSU Suceava 27-44.

Astfel, în semifinale s-au calificat echipele CSM Constanţa, Minaur Baia Mare şi CSU Suceava.

Ultima dispută din sferturi va avea loc joi, între Potaissa Turda – CSM Bucureşti.

Meciurile din cadrul Turneului Final Four vor avea loc în 13-14 mai.