Mesaj pentru Adrian Mititelu după haosul de la Craiova: ”O poate bate o echipă de Liga 3!”

Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek
VIDEO | Ploaia a creat mari probleme la Sibiu! Organizatorii au făcut eforturi mari pentru ca Hermannstadt - Petrolul să se joace VIDEO | Ploaia a creat mari probleme la Sibiu! Organizatorii au făcut eforturi mari pentru ca Hermannstadt - Petrolul să se joace
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad
Guvernul spaniol va superviza federaţia de fotbal până la noi alegeri Guvernul spaniol va superviza federaţia de fotbal până la noi alegeri

CSM Constanţa şi Potaissa Turda au ratat calificarea în turul II al European League la handbal masculin

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 3 sep 2022

Echipele de handbal masculin CSM Constanţa şi Potaissa Turda au ratat sâmbătă, pe teren propriu, calificarea în turul al II-lea al European League.

Învinsă la scor în manşa tur din turul I al competiţiei, Potaissa Turda a pierdut şi manşa retur cu suedezii de la IK Savehof, scor 30-34 (14-16). În tur, suedezii cu câştigat cu scorul de 45-21, iar cu 79-51 la general se califică lejer în faza următoare.

CSM Constanţa, care mai păstra speranţe pentru retur, după 23-27 în tur, cu francezii de la Chambery Savoie, a obţinut victoria pe teren propriu, dar la un scor insuficient pentru calificare, 23-22 (9-10). Cu 49-46 la general, Chambery ajunge în turul secund al European League.

A treia echipă masculină românească din competiţie, Minaur Baia Mare, va evolua în partida retur duminică, în deplasare, cu FTC Budapesta, formaţie care s-a impus la pas în tur, cu 37-26.