FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

CSM Oradea continuă să conducă în clasamentul Top 10 din Liga Naţională de Baschet, după victoria cu Rapid

Baschet Publicat de Daian Cutu pe 25 mar 2023

CSM Oradea a câştigat în deplasare, meciul din etapa a XXV-a a Ligii Naţionale, faza Top 10, cu Rapid Bucureşti, scor 84-81 (36-38). CSM Oradea este lider, cu 29 de puncte.

Principalii marcatori ai partidei au fost Stone 29 puncte, Conger 23, pentru gazde, respectiv Richard 24, Tarolis 18, pentru CSM Oradea.

La oaspeţi nu a jucat Nikola Markovic, suspendat 3 etape de FRB, în urma scandalului de la meciul cu campioana U BT Cluj, când a avut altercaţii cu jucătorul advers Karel Guzman, suspendat şi el patru etape.

În etapa a XXV-a s-a mai jucat meciul dintre U BT Cluj – SCM Timişoara 74-65, celelalte partide din Top 10 fiind programate, tot sâmbătă, între CSO Voluntari – CSU Sibiu şi FC Argeş Piteşti – Athletic Constanţa. Meciul Dinamo Bucureşti – SCMU Craiova este amânat pentru 4 aprilie.

Duminică va avea loc restanţa dintre U BT Cluj – Dinamo Bucureşti, din etapa precedentă.