Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale
 Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei” Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei”
FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting

CSO Voluntari, victorie cu Norrkoping Dolphins şi păstrează şanse de calificare din grupa H a FIBA Europe Cup

Baschet Publicat de Daian Cutu pe 24 nov 2022

Vicecampioana CSO Voluntari a învins miercuri, în deplasare, formaţia Norrkoping Dolphins, scor 77-70 (40-41), în penultimul meci din grupa H a FIBA Europe Cup.

Principalii marcatori pentru CSO Voluntari au fost Gotcher 19 puncte şi Larrier 12.

În cealaltă dispută a etapei, SCM Craiova a fost învinsă la scor de Merlins Crailsheim, scor 102-81, dar este calificată mai departe.

În primele meciuri din grupă, CSO Voluntari a înregistrat rezultatele: 61-70 şi 60-74 cu SCM Craiova, 75-59 cu Norrkoping Dolphins şi 76-61 cu Merlins Crailsheim.

În ultima etapă, CSO Voluntari va juca pe teren propriu, cu Merlins, în 30 noiembrie.

SCM Craiova a jucat calificări pentru a ajunge în faza grupelor, în timp ce echipa CSO Voluntari a venit din Basketball Champions League, unde nu a reuşit să treacă de turneul preliminar.

În grupa E din FIBA Europe Cup joacă şi CSM Oradea.

Primele două clasate în fiecare grupă vor intra în turul secund, tot în format de grupe, de unde tot primele două clasate vor trece în fazele eliminatorii (sferturi, semifinale, finală).