Cristiano Ronaldo, de neoprit! Starul portughez a marcat o triplă pentru  Al Nassr

Cristiano Ronaldo, de neoprit! Starul portughez a marcat o triplă pentru Al Nassr
Probleme mari la PSG! Starul a fost operat de ruptură de ligament

VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off
VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii continuă lupta pentru cupele europene VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii continuă lupta pentru cupele europene
Max Verstappen, zi perfectă la Miami. Succes în cursa de sprint şi pole position Max Verstappen, zi perfectă la Miami. Succes în cursa de sprint şi pole position
VIDEO | Sassuolo - Inter 1-0. Daniel Boloca a jucat în succesul contra campioanei Italiei VIDEO | Sassuolo - Inter 1-0. Daniel Boloca a jucat în succesul contra campioanei Italiei

”Cu cine să joc tiki-taka?!” Situaţia la Barcelona e tot mai grea, iar Ronald Koeman a izbucnit

Barcelona Publicat de Daian Cutu pe 21 sep 2021

FC Barcelona terminat la egalitate scor 1-1 (0-1), meciul disputat, luni, pe teren propriu, cu Granada, în etapa a V-a a campionatului spaniol LaLiga.

Fără victorie în acest sezon, Granada a deschis scorul încă din minutul 2, prin Duarte. Gazdele au egalat in extremis, în minutul 90, prin Araujo.

După patru meciuri jucate (au şi o restanţă), echipa lui Ronald Koeman ocupă locul 7 în clasament, cu opt puncte, la egalitate cu FC Sevilla, tot patru jocuri, de pe locul 6, şi cu Osasuna şi Mallorca, de pe locurile 8 şi 9. Tehnicianul olandez a avut o reacţie dură la finele partidei.

”Hai să ne uităm pe lista convocaţilor. Nu aveam fotbalişti cu care să jucăm tiki-taka. Trebuie să ne facem jocul, dar daca meciul îţi cere altceva, atunci faci. Cred că am făcut un meci bun, iar dacă partida mai dura, puteam să câştigăm.

Am început cu 4-3-3, dar după pauză era nevoie de altceva. Barca de acum nu mai este Barca de acum opt ani. Cu Ansu Fati şi Dembele lucrurile pot sta altfel, pentru că putem avea mai multă profunzime”, a conchis Koeman.