CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii
Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari
Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-0, în direct la Prima Sport 1! Cisse deschide scorul VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-0, în direct la Prima Sport 1! Cisse deschide scorul
Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO
România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin

Cum a explicat antrenorul de la Petrolul umilinţa contra celor de la CFR Cluj: ”La golul 2 ne-am dereglat!

Petrolul Ploiești Publicat pe 27 feb 2023

Formaţia CFR Cluj a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 5-2, echipa Petrolul Ploieşti, în ultimul meci al etapei a XXVII-a din Superliga.

Golurile au fost marcate de Deac (11), Birligea (49), Janga (66), Maglica (73) şi Boateng (80) pentru CFR Cluj, în timp ce pentru Petrolul au punctat Bratu (77) şi Purtic (82).

La finalul meciului, Florin Pârvu, antrenorul celor de Petrolul, a oferit mai multe declaraţii. El susţine că echipa lui ar fi trebuit să evolueze ca în prima repriză a meciului pe toată durata partidei.

”La golul 2 ne-am dereglat!

”Prima repriză a fost bună, asta iau după meciul ăsta, am fost egali CFR-ului. Ei cred că in prima repriză au avut golul. CFR-ul e o echipă foarte bună, experimentată. Îmi asum întreaga responsabilitate.

Mă bucur foarte mult pentru Mario că a înscris, pentru Purtic, pentru că au nevoie de încredere pentru ce urmează. Trebuia să facem ce am făcut în prima repriză. Prima repriză a fost bună ca atitudine, ne-a lipsit golul. La golul 2 ne-am dereglat puţin”, a declarat Pârvu, după meci.