VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida
Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka
Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV
Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV
Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV
Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!” Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!”

Cupa României: CSA Steaua, eliminare surprinzătoare. O partidă s-a terminat 7-0. Rezultatele din turul II

Cupa României Publicat de Daian Cutu pe 22 sep 2020

CSA Steaua a părăsit surprinzător Cupa României, în turul II, după ce a pierdut pe teren propriu, cu scorul de 1-0, contra celor de la SC Popeşti Leordeni.

Unicul gol a fost marcat de Alexandru Mărgărit, în minutul 77. Pe final, formaţia ”militară” s-a năpustit în atac, dar defensiva ilfovenilor a rezistat cu stoicism, până în minutul 90, când un fundaş a făcut henţ în careu, dar Chipirliu a ratat de la punctul cu var.

Scorul zilei a fost reuşit de Unirea Dej, care a învins cu 7-0 pe Unu Fotbal Club Gloria, continuatoarea echipei Gloria Bistriţa.

Rezultate Cupa României, turul II:

Unirea Dej – Unu Fotbal Club Gloria 7-0
CSM Sighetu Marmaţiei – Sportul Şimleu Silvaniei 1-2
CSC Sânmartin – Luceafărul Oradea 8-7 după lovituri de departajare (2-2 după 90 şi 120 de minute, 6-5 la lovituri de departajare)
Crişul Chişineu Criş – Şoimii Lipova 0-2
Gloria Lunca Teuz Cermei – Progresul Pecica 3-1
Pobeda Star Bisnov – CSC Dumbrăviţa 0-1 după prelungiri (0-0 după 90 de minute, 0-1 în prelungiri)
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CS Hunedoara 4-1
Unirea Ungheni – AFC Odorheiu Secuiesc 0-1
CSO Cugir – Viitorul Şelimbăr 3-4
Viitorul Dăeşti – Flacăra Horezu 5-0
FC Pucioasa – Flacăra Moreni 2-1
Metalul Buzău – CS Blejoi 7-6 după lovituri de departajare (2-2 după 90 şi 120 de minute, 5-4 la lovituri de departajare)
CSM Bacău – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ 0-4
CSM Paşcani – Ştiinţa Miroslava 0-2 după prelungiri (0-0 după 90 de minute, 0-2 în prelungiri)