Bayer Leverkusen rămâne neînvinsă în acest sezon şi face încă un pas spre trofeul Europa League. Marseille - Atalanta s-a terminat indecis Bayer Leverkusen rămâne neînvinsă în acest sezon şi face încă un pas spre trofeul Europa League. Marseille - Atalanta s-a terminat indecis
Olympiakos produce o mare surpriză în semifinalele Conference League. Fiorentina s-a impus în celălalt meci Olympiakos produce o mare surpriză în semifinalele Conference League. Fiorentina s-a impus în celălalt meci
VIDEO | Chelsea - Tottenham 2-0. Radu Drăguşin, rezervă în ”Battle of the Bridge” VIDEO | Chelsea - Tottenham 2-0. Radu Drăguşin, rezervă în ”Battle of the Bridge”
VIDEO | Tânărul Jiri Lehecka profită de abandonul lui Daniil Medvedev şi merge în semifinale la Madrid VIDEO | Tânărul Jiri Lehecka profită de abandonul lui Daniil Medvedev şi merge în semifinale la Madrid
Se conturează o campanie de transferuri stelară la CFR Cluj! Suma uriaşă pe care patronul ”o pune la bătaie” Se conturează o campanie de transferuri stelară la CFR Cluj! Suma uriaşă pe care patronul ”o pune la bătaie”
Unul din cei mai vechi străini din Superliga şi-a anunţat plecarea Unul din cei mai vechi străini din Superliga şi-a anunţat plecarea

"Dacă a existat vreodată un motiv pentru a ieşi dintr-un meci, acesta este..." UNICAT: De ce a fost schimbat la pauză Florian Grillitsch, de la Hoffenheim

Europa League Publicat pe 23 oct 2020

Mijlocaşul Florian Grillitsch de la Hoffenheim a fost schimbat la pauza meciului de joi, de pe teren propriu, cu Steaua Roşie Belgrad din Liga Europa pentru a merge la spital şi asista la naşterea copilului său, informează presa internaţională.

"Dacă a existat vreodată un motiv pentru a ieşi dintr-un meci, acesta este... Florian Grillitsch a plecat pentru naşterea copilului său", au scris pe Twitter cei de la Hoffenheim, la pauză.

"Nu e nimic de discutat despre înlocuirea lui Florian Grillitsch. Sperăm că el şi partenera lui vor avea un bebeluş @EuropaLeague sănătos", a afirmat antrenorul Sebastian Hoeness, tot pe reţelele de socializare.

Soţia jucătorului austriac a născut o fetiţă şi atât mama, cât şi copilul se simt bine, potrivit presei germane.

Socrul la pauză, când Diadie Samassekou l-a înlocuit pe Florian Grillitsch, era 0-0.

Echipa germană a marcat două goluri în a doua repriză, prin Christoph Baumgartner '64 and Munas Dabbur '90+3, şi s-a impus cu 2-0, în prima etapă a Grupei L a Ligii Europa.