Ultima oră
CM intră în fazele eliminatorii! Portugalia - Croaţia e capul de afiaş al şaisprezecimilor CM intră în fazele eliminatorii! Portugalia - Croaţia e capul de afiaş al şaisprezecimilor
Nu se mai opreşte din recorduri! Ce performanţă a reuşit Lionel Messi la meciul cu Iordania Nu se mai opreşte din recorduri! Ce performanţă a reuşit Lionel Messi la meciul cu Iordania
Algeria - Austria 3-3. Fabulos! Remiza ce le duce pe ambele mai departe, decisă de două goluri în prelungiri Algeria - Austria 3-3. Fabulos! Remiza ce le duce pe ambele mai departe, decisă de două goluri în prelungiri
Iordania - Argentina 1-3. Messi a intrat în repriza secundă şi a marcat! Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs Iordania - Argentina 1-3. Messi a intrat în repriza secundă şi a marcat! Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs
Selecţionerul şi-a dat demisia după eliminarea în faza grupelor la CM Selecţionerul şi-a dat demisia după eliminarea în faza grupelor la CM
Constantin Popovici a câştigat, iar Cătălin Preda a urcat pe podium în etapa a treia a Red Bull Cliff Diving World Series Constantin Popovici a câştigat, iar Cătălin Preda a urcat pe podium în etapa a treia a Red Bull Cliff Diving World Series

Dan Alexa, afectat de eliminarea din Cupă. ”Încerc să iau lucrurile bune din meci, dar sunt supărat”

Cupa României Publicat de Daian Cutu pe 11 feb 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38111/19970875/1/ale.jpg

Astra Giurgiu a reuşit calificarea în ”sferturile” Cupei României, după un succes în Banat, pe un ger năpraznic, contra celor de la ASU Politehnica Timişoara. Formaţia din Casa Liga 1 a fost condusă la pauză, dar în a doua repriză a reuşit să întoarcă soarta partidei.

Dan Alexa nu şi-a ascuns supărarea, pentru acest eşec, după ce elevii săi au făcut un joc solid, la primul meci oficial din acest an.

Încerc să iau lucrurile bune din meci, dar sunt supărat.. Jucătorii sunt foarte supăraţi în vestiar, şi-au dat seama că au ratat o oportunitate importantă.. Sunt dezamăgit de rezultat. Am luat nişte goluri uşoare. 70/75 de minute am arătat bine.

N-avem ce să facem.. acesta este rezultatul final. Nu am pierdut din cauza gazonului.. O să ne gândim la următorul meci, ne aşteaptă un meci greu cu Buzău, o echipă care speră şi ea la play-off. Noi suntem pe drumul cel bun ca joc şi exprimare, ne-am creat situaţii de gol.. Îi felicit pe cei de la Astra, au jucători de calitate, acolo s-a făcut diferenţa!”, a mărturisit Dan Alexa, la finalul partidei.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Cupa României

Ultimele articole Toate articolele