MM Stoica a spus lucrurilor pe nume după eşecul cu Universitatea Craiova: ”Nu s-a pus problema. Am dominat partida!”

VIDEO | PSG - Borussia Dortmund, în direct la Prima Sport 1! Incredibilul s-a produs! Nemţii au deschis scorul VIDEO | PSG - Borussia Dortmund, în direct la Prima Sport 1! Incredibilul s-a produs! Nemţii au deschis scorul
Olimpiada de la Paris din acest an se pregăteşte să facă faţă unei provocări fără precedent în materie de securitate cibernetică Olimpiada de la Paris din acest an se pregăteşte să facă faţă unei provocări fără precedent în materie de securitate cibernetică
”Sper ca Gloria să devină Steluţa 2”. Primarul din Buzău, savuros, după revenirea în Superliga ”Sper ca Gloria să devină Steluţa 2”. Primarul din Buzău, savuros, după revenirea în Superliga
Barcelona are patru jucători pe care îi consideră netransferabili Barcelona are patru jucători pe care îi consideră netransferabili
Impresionează în Superliga, dar nu i se dau şanse să fie la EURO. ”A fost contestat vehement din interior” Impresionează în Superliga, dar nu i se dau şanse să fie la EURO. ”A fost contestat vehement din interior”

DAN PETRESCU, ATAC LA REGULA U21. CE S-A ÎNTÂMPLAT LA PAUZA MECIULUI CU CLINCENI

Video Publicat pe 2 nov 2019

CFR Cluj s-a impus cu Academica Clinceni, 3-0, după o primă repriză albă. Dan Petrescu spune că meciul a fost mai greu decât o arată scorul. „De obicei pe ploaie nu câştig niciun meci, cred că e primul meci pe care îl câştig pe ploaie la CFR. Prima repriză nu a intrat nimic, cădea mingea pe portar, peste tot. Credeam că e una dintre acele seri în care nu ne iese nimic. Dar am avut şansă că am dat gol repede, dar, vă spun sincer, meciul n-a fost uşor”, a spus Petrescu în direct la emsiunea Fotbal Look pe Look Plus.

Tehnicianul a vorbit şi despre regula U21 impusă de FRF, regulă care, spune el, este împotriva CFR-ului. „Regula U21 atacă CFR Cluj, chiar nu o înţeleg. N-am putut să-mi pregătesc meciul cu Rennes, de exemplu. Nu pot să joc cu aceeaşi echipă în două meciuri la rând”, a mai afirmat Petrescu, care a vorbit şi despre ceea ce s-a întâmplat la pauza meciului.

„La pauză a fost cea mai dură intervenţie a mea în vestiar de când sunt în fotbal!”, a punctat Dan Petrescu, lăsând să se înţeleagă că i-a certat pe fotbalişti. „Cel mai rău au ieşit Traore şi Omrani”, a mai spus „Super Dan”.