Xavi şi-a motivat alegerea, după discuţia cu preşedintele Barcelonei. „Proiectul nu s-a terminat” Xavi şi-a motivat alegerea, după discuţia cu preşedintele Barcelonei. „Proiectul nu s-a terminat”
Duel istoric pe zgura de la Madrid! Rafa Nadal, faţă în faţă cu un puşti de 16 ani Duel istoric pe zgura de la Madrid! Rafa Nadal, faţă în faţă cu un puşti de 16 ani
Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj
Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari
Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League
Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua

Dan Petrescu şi-a pierdut minţile şi a înjurat cum a vrut arbitrajul la Sepsi. Cum este explicat comportamentul antrenorului: ”Noi nu trăim ce simte el. Are 700 de meciuri. Nu îl putem schimba!” ǀ VIDEO EXCLUSIV

CFR Cluj Publicat pe 21 mai 2023

Echipa CFR Cluj a învins sâmbătă, în deplasare, formaţia Sepsi Sf. Gheorghe, scor 2-1, într-un meci din etapa a 9-a a play-off-ului Superligii.

Clujenii au deschis scorul la Sf. Gheorghe, prin Petrila - şut de la marginea careului în minutul 33. Gazdele au egalat în minutul 43, după o pătrundere a lui Tudorie, care a întors apărarea adversă şi a înscris la colţul lung.

La reluare, Boateng a înscris pentru CFR, la un şut al lui Cristian Manea, dar, după arbitrajul video, golul a fost anulat pentru ofsaid. Oaspeţii au marcat totuşi golul victoriei în minutul 82, prin Janga, la un şut al lui Petrila, respins de portarul Began.

Dan Petrescu a fost extrem de nervos în timpul meciului, din cauza deciziilor VAR şi l-a un moment dat, a părut că şi-a pirdut cumpătul. În direct la Prima Sport, au fost revăzute imaginile cu Dan Petrescu, iar Viorel Moldovan a încercat să explice ieşirea nevoasă a fostului jucător de la Chelsea.

Moldovan susţine că ”Bursucul” trăieşte meciurile la maximum şi din această cauză mai are astfel de ieşiri.

”Noi nu trăim ce simte el. Are 700 de meciuri. Nu îl putem schimba!”

”Bine, de pe bancă nu vezi atât de bine. În euforia jocului... la cald acolo, eşti încins. E normal să mai deraiezi. Noi nu trăim ce simte el. Acasă, dacă vezi la rece unele acţiuni, îţi dai seama că nu ai avut dreptate la momentul respectiv.

Fiecare în stilul lui. Ăsta este Dan Petrescu. Are trăirile lui. Nu putem să îl schimbăm. Are 700 de meciuri. Trăieşte la intesitate maximă. Trăieşte la intensitate maximă orice meci”, a spus Viorel Moldovan după meci, la Prima Sport.

CFR Cluj are 42 de puncte şi ocupă locul al treilea în campionat, iar Sepsi este ultima în play-off, cu 26 de puncte.